Papa na dachu

Więźba dachowa, Pokrycia dachowe, Obróbki blacharskie, Rynny, Kominy i inne z tym związane tematy.
Regulamin forum
Artykuły eksperckie - dachy - zobacz firmy budowlane z kategorii: Budownictwo
Awatar użytkownika
baba

Papa na dachu

Post autor: baba » 20 Maj 2013, o 19:04

W lipcu ub. roku po ociepleniu dachu styropianem pan pokrył go papą termozgrzewalną, dzisiaj podał mi na moją prośbę symbol tej papy PXEPV250S5, i informację, że jest to producent polski- niestety nie podał nazwy producenta- ma dosłać.
Od momentu pokrycia dachu bez przerwy sypie się z niego posypka - podobno tak ma być, ale to trwa do dnia dzisiejszego. jeśli nie uprzątam to jest warstwa, ostatnie zamiecenie- pół reklamówki Tesco tejże posypki. Zdecydowałam się wejść na dach : w rynnach ścieżka kilkucentymetrowa tej posypki, na dachu również kopczyki, zamiotłam, była tego znowu cała reklamówka (dach -kopertowy- ma pow. 100m2). Wydaje mi się, że to nie jest normalne, że tak się sypie, już rok niedługo będzie. Taras trzeba codziennie posprzątać, bo leży na nim cała warstwa tej posypki, która lubi też wpaść do talerza jak się akurat chce coś zjeść na zewnątrz. Kryłam już kiedyś inny dach - nie było takiego problemu- proszę o informację, czy to o czym piszę rzeczywiście jest normalne jak twierdzi pan wykonawca ? Ten styropian ocieplający posiadał pokrycie z papy na jednej stronie, pan, który dach ocieplał dał w związku z tym jedną warstwę papy na ten styropian, sąsiedzi mówią, że powinny być 2 , czy mają rację?,
Z góry dziękuję za odpowiedź, sprawa jest dość pilna, gdyż nie wiem czy reklamować usługę i martwię się, :( że chyba jest źle zrobione.
baba

google adsense
Google
 

Daga
Posty: 3
Rejestracja: 28 Maj 2013, o 13:30

Re: papa na dachu

Post autor: Daga » 28 Maj 2013, o 13:51

Pokrycie papą odradzam. Moja koleżanka dwa lata temu pokryła papą garaż, nie minął nawet rok , a zaczęła przeciekać. Reklamacji jej nie uwzględnili i musiała wymienić na dachówkę. Czyli pokrycie dachu na garażu wyniosło ją 2x więcej niż przypuszczała.

Andrew
Posty: 1
Rejestracja: 2 Lip 2013, o 13:14

Re: papa na dachu

Post autor: Andrew » 14 Lip 2013, o 17:39

Zgadzam się, że pokrywanie domu papą jest pozbawione większej logiki. Papa to materiał, który słabo spełnia rolę pokrycia. Co kilka lat trzeba wymieniać papę, więc jest to dosyć kłopotliwe rozwiązanie. Lepiej zainwestować w blachodachówkę.

michal@
Posty: 1
Rejestracja: 17 Lip 2013, o 16:22

Re: papa na dachu

Post autor: michal@ » 7 Sie 2013, o 12:12

Mój ojciec co roku kładzie paper na dach, dlatego ze musi łatać dziury. lepiej nie stosuj tego do budowy domu.

pawelR
Posty: 3
Rejestracja: 1 Wrz 2013, o 16:33

Re: papa na dachu

Post autor: pawelR » 8 Wrz 2013, o 11:56

Lepiej nie kłaść papy, zbyt delikatny materiał i łatwo ulega zniszczeniu.

jkow
Posty: 2
Rejestracja: 9 Sie 2013, o 13:12

Re: papa na dachu

Post autor: jkow » 24 Wrz 2013, o 15:40

Modna papa była x lat temu. Ale jak przedmówcy. Marnie z nią z jakością i wytrzymałością.

jamajka
Posty: 2
Rejestracja: 25 Wrz 2013, o 12:46

Re: papa na dachu

Post autor: jamajka » 8 Paź 2013, o 09:07

No kiedyś to naprawdę było coś - przy tak bogatym obecnie rynku warto zainwestować w coś trwalszego

polka
Posty: 2
Rejestracja: 19 Paź 2013, o 20:58

Re: papa na dachu

Post autor: polka » 22 Gru 2013, o 04:45

dobrej jakości papa długo jest w stanie wytrzymać, wiem z autopsji, wszystko kwestia jakości, jak ze wszystkim zresztą

przem_o86
Posty: 11
Rejestracja: 25 Lis 2013, o 22:45

Re: papa na dachu

Post autor: przem_o86 » 17 Mar 2014, o 20:58

no papa? bez przesady ludzie w jakich wy czasach żyjecie, ja myślałem że blacha to jeszcze coś ostatecznego w co ludzie sie bawią, ale widze że jest wiecej amatorów desperatów mocnych przygód co kładą pape na dom, masakra, ludzie zastanówcie sie czy warto brnać w taki kibel :/

tworek
Posty: 8
Rejestracja: 17 Mar 2014, o 23:22

Re: papa na dachu

Post autor: tworek » 17 Mar 2014, o 23:37

w dzisiejszych czasach sie kladzie dachowke, jesli jest oczywiscie dach ze spadem jakimkolwiek :P

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość