Czyszczenie elewacji budynku

Wszystko to co wokół naszego domu...
Regulamin forum
Sponsor forum - Ogrodzenia betonowe - Artykuły eksperckie: - Ogród i podwórko - zobacz firmy budowlane z kategorii: Firmy budownictwo
Awatar użytkownika
kejszo

Czyszczenie elewacji budynku

Post autor: kejszo » 23 Lut 2016, o 12:26

Zastanawiam się nad wyczyszczeniem elewacji budynku, znacznie zmienił się kolor tynku i myślę to przyczyną sa zabrudzenia. :?: :?: czy ktoś kiedyś czyścił elewacje i moze napisać o tym kilka słów ?

google adsense
Google
 

Awatar użytkownika
rolka

Re: Czyszczenie elewacji budynku

Post autor: rolka » 10 Cze 2016, o 21:53

Hej :) ja korzystałam z czyszczenia elewacji tego lata właśnie bo dom stawiany 10 lat temu już dawno stracił swoją świeżość z zewnątrz i okazało się zwyczajnie, że to zabrudzenia, które profesjonaliści mogą sprawnie usunąć, przyjechali Panowie z ostech z tym całym swoim sprzętem, wiem, że oni używają czegoś co jest wgl chyba ich projektem jakieś surface cleaner więc z innymi firmami są trochę nieporównywali bo mają coś nowego, elewacja jak nowa wygląda, jak bym dopiero dom wybudowała, cenowo wyszło mnie to bardzo dobrze, ale to musisz się z nimi skontaktować bo wiadomo każdy dom się wycenia indywidualnie

lolek
Posty: 29
Rejestracja: 18 Maj 2013, o 14:00

Re: Czyszczenie elewacji budynku

Post autor: lolek » 30 Wrz 2017, o 00:03

Na przyszłość polecam pod rozwagę zastosowanie farby silikonowej - ja mam taką FT FN30 i zabrudzenia praktycznie nie sprawiają mi problemu. Myślę, że to może być nawet opłacalniejsze w dłużej perspektywie niż proszenie kogoś ze specjalnym urządzeniem o wyczyszczenie elewacji.

stasiek90
Posty: 1
Rejestracja: 11 Paź 2017, o 18:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Czyszczenie elewacji budynku

Post autor: stasiek90 » 11 Paź 2017, o 18:21

Ja będę wykonywać czyszczenie elewacji za tydzień, opiszę co dokładnie, jak to wyglądało u mnie. Pozdrawiam

lolek
Posty: 29
Rejestracja: 18 Maj 2013, o 14:00

Re: Czyszczenie elewacji budynku

Post autor: lolek » 21 Paź 2017, o 21:35

A jaką masz tę elewację? Bo to jest też właśnie istotne. :)

lifciarz
Posty: 4
Rejestracja: 20 Kwi 2016, o 12:59

Re: Czyszczenie elewacji budynku

Post autor: lifciarz » 1 Gru 2017, o 14:31

Czyszczenie elewacji to jeden z niewielu obszarów w którym nie wyobrażam sobie poradzić bez firmy zewnętrznej.

Nieesia251
Posty: 1
Rejestracja: 8 Gru 2017, o 21:44

Re: Czyszczenie elewacji budynku

Post autor: Nieesia251 » 8 Gru 2017, o 22:42

U nas musieliśmy zatrudnić odpowiednią firmę. Trudno było znaleźć fachowców odpowiednich ale wszystko poszło dobrze.

komar
Posty: 2
Rejestracja: 4 Sie 2018, o 13:34

Re: Czyszczenie elewacji budynku

Post autor: komar » 7 Sie 2018, o 10:49

jest to dobry sposób trohce kosztowny ale działa :)

lolek
Posty: 29
Rejestracja: 18 Maj 2013, o 14:00

Re: Czyszczenie elewacji budynku

Post autor: lolek » 17 Wrz 2018, o 19:14

Ja myję elewację (określiłem już wyżej czym jest ona pokryta) myjką ciśnieniową i jest czyściutko. Kluczowe jest jednak to, aby brud nie przywierał mocno do ściany i dało się go łatwo usunąć. Banał, ale jaki aktualny: lepiej zapobiegać niż leczyć. W przypadku brudnej elewacji też się będzie sprawdzać nie gorzej jak w przypadku zdrowia.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość