Buda dla psa ZIMĄ

Wszystko to co wokół naszego domu...
Regulamin forum
Sponsor forum - Ogrodzenia betonowe - Artykuły eksperckie: - Ogród i podwórko - zobacz firmy budowlane z kategorii: Firmy budownictwo
KrzysiekMeciel
Posty: 3
Rejestracja: 11 Paź 2016, o 10:19

Buda dla psa ZIMĄ

Post autor: KrzysiekMeciel » 19 Paź 2016, o 12:54

Witam wszystkich Forumowiczów,

zarejestrowałem tu konto, bo mam problem. Żona od roku wkręcona jest w blogi. Ale oczywiście nie w tym problem. Problem polega na tym, że naczyta się, jak to ludziom wszystko wychodzi i zaraz myśli, że jesteśmy rodziną supermanów. Teraz dostałem link:

Kod: Zaznacz cały

ukryty
z przykazaniem: Krzyś, zrób psu taką, ty umiesz. Cieszę się, że mnie docenia. Problem - kolejny już - w tym, że ja NIGDY niczego nie zrobiłem. Nie wiem, skąd jej przekonanie, że dam radę. Pewnie zagrała na męskim ego, za późno, udało jej się.

Tak więc robię przerwę w pracy, dodaję temat i za parę dni pojawię się z nadzieją, że ktoś mi poradzi, jak się do tematu zabrać. Buda ma być duża (na Husky'ego), estetyczna, ocieplana, a najlepiej taka sama, jak na obrazku z linku (znając życie, jeśli będzie inna, zgarnie mi się od szanownej Żony).

Z góry dzięki.

google adsense
Google
 

Awatar użytkownika
Dumbell
Posty: 1
Rejestracja: 25 Paź 2016, o 09:25
Lokalizacja: Gliwice

Re: Buda dla psa ZIMĄ

Post autor: Dumbell » 25 Paź 2016, o 09:35

Wystarczy, że zbijesz ją z desek. Nie ma w tym nic trudnego, po prostu są to prace warsztatowe. Jeżeli chodzi o ocieplenie to wystarczy wyłożyć środek np. watą do ociepleń lub 5 cm styropianem. Buda nie może być zbyt duża, bo inaczej będzie dochodziło do wymiany ciepła i psu będzie zimno. Ogólnie pies w trakcie mrozów powinien być zabierany do domu, bo przy -15 stopniach buda nie wystarczy.

KrzysiekMeciel
Posty: 3
Rejestracja: 11 Paź 2016, o 10:19

Re: Buda dla psa ZIMĄ

Post autor: KrzysiekMeciel » 6 Gru 2016, o 08:40

Nie no, jasne, połączenie pies i mrozy nie wchodzi w grę, nie jestem sadystą :) Chodziło mi raczej o temperatury 0-10 stopni, gdy wyjeżdżamy gdzieś na więcej godzin i nie chcemy zamykać psa samego w domu.

Nie wyrobiłem się z tą budową w tym roku, a teraz już zaczyna śnieżyć, więc sobie odpuszczę i zabiorę się za temat w przyszłym. Tak czy inaczej, dzięki za rady!

Dede
Posty: 1
Rejestracja: 8 Gru 2016, o 15:12

Re: Buda dla psa ZIMĄ

Post autor: Dede » 8 Gru 2016, o 15:15

Zawsze możesz kupić taką prostą bude i powiedzieć żonce ze sam wystrugałeś. Najbardziej nie lubie jak ktoś mi takie zajęcia wynajduje, jak ma czas i chęć to niech sama sobie ją robi ;p oczywiście bez obrazy, chodzi mi tylko o wymyślanie zajęć

Awatar użytkownika
paluszek00
Posty: 4
Rejestracja: 8 Gru 2016, o 08:31
Lokalizacja: Polana

Re: Buda dla psa ZIMĄ

Post autor: paluszek00 » 12 Gru 2016, o 09:52

ale jak się zrobi samemu, to później jest ta satysfakcja, ze to nasze ręce to zrobiły i można się pochwalić znajomym :) kto nie lubi się chwalić niech pierwszy sie odezwie :)

napasstnic
Posty: 3
Rejestracja: 12 Sty 2015, o 10:45

Re: Buda dla psa ZIMĄ

Post autor: napasstnic » 20 Lut 2017, o 14:53

Pies do domu, niech mieszka z wami to i problem budy się rozwiąże ;)

lolek
Posty: 29
Rejestracja: 18 Maj 2013, o 14:00

Re: Buda dla psa ZIMĄ

Post autor: lolek » 31 Maj 2017, o 16:27

Tylko w przypadku budy trzeba być ostrożnym w stosowaniu Vidaronu, impregnatów i innych takich, bo nie wiadomo jak pies zniesie kontakt z chemią. Najlepiej takie drewno zakonserwować czymś naturalnym, np. olejem lnianym czy czymś podobnym. A samo sklecenie desek jest dość łatwe, myślę, że dla nikogo nie powinno stanowić to większego problemu.

patrykdomino
Posty: 1
Rejestracja: 25 Cze 2017, o 15:07

Re: Buda dla psa ZIMĄ

Post autor: patrykdomino » 25 Cze 2017, o 15:09

Ja gotową budę zamówiłem na allegro, solida, nie droga i tylko trzeba było samemu złożyć, a to nie trudnego :)

kacperowski
Posty: 1
Rejestracja: 22 Sie 2017, o 10:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Buda dla psa ZIMĄ

Post autor: kacperowski » 22 Sie 2017, o 10:27

Warto budę od wewnątrz i zewnątrz obić styropianem lub czymś innym co trzyma ciepło, zimą jest parę dni mrozu i psu będzie zimno.

lolek
Posty: 29
Rejestracja: 18 Maj 2013, o 14:00

Re: Buda dla psa ZIMĄ

Post autor: lolek » 30 Sie 2017, o 23:18

Czyli jak rozumiem nie zabezpieczałeś samodzielnie tych desek składających się na budę? Pewnie zostało to już zrobione na produkcji. Bo jednak ciężko wyobrazić sobie jak drewno miałoby wytrzymać bez konserwacji, choćby właśnie takiej przed sprzedażą.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości