MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Rozmawiaj o czym chcesz o polityce, rozrywce, forum o sobie itd.
Regulamin forum
Sponsorem forum budowa jest Portal branży budowlanej oraz narzędzie Uwaga awaria
gocha
Posty: 4
Rejestracja: 4 Wrz 2015, o 11:57

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: gocha » 11 Sty 2016, o 10:59

Właśnie przejrzałam cały wątek. Będę musiała się w niego wczytać bo jest na nim ogrom praktycznych informacji :) W sam raz dla kogoś, kto dopiero myśli o własnym domu.

google adsense
Google
 

Awatar użytkownika
KasiaR

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: KasiaR » 11 Sty 2016, o 16:38

Mirek zdjęcia super aż Wam zazdroszczę, że już mieszkacie.... Jakbyś jeszcze pokazał zdjęcia salonu... wiem że teraz jak mieszkacie to się nie chce pisać ale dla nas, którzy dopiero będą zaczynać to cenne informacje i za każde rady z góry dziękujemy...

Mirek
Posty: 100
Rejestracja: 11 Paź 2013, o 19:31
Kontaktowanie:

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Mirek » 12 Sty 2016, o 20:10

A oto i nasz salon... Mieszkamy - spłukani z kredytem na 25 lat ale szczęśliwi.

Teraz aby zdrowie dopisywało... Jeszcze czeka nas taras - i prace na zewnątrz... ale to raczej na pewno nie w tym roku.

Dodawajcie swoje zdjęcia, może w pisaniu rzeczywiście nie będę tak aktywny ale coś tam czasem podpowiem... :)

Obrazek
Załączniki
DSC01699.JPG
(47.91 KiB) Nie pobierany

Awatar użytkownika
asia

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: asia » 15 Sty 2016, o 13:35

gratulacje waszego domku :):):)

super macie rozwiązania i pomysły...a jakie macie parapety??

Mirek
Posty: 100
Rejestracja: 11 Paź 2013, o 19:31
Kontaktowanie:

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Mirek » 15 Sty 2016, o 17:29

Parapety - normalne kamienne jakieś, granitowe? Tylko trochę przy cienkie, chyba 2,5cm, niektóre lekko pękły przy montażu takie mikro ryski wyglądają teraz... trzeba brać co najmniej 3cm

Awatar użytkownika
Czarek

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Czarek » 18 Sty 2016, o 09:07

Mirek,
Pamiętasz ile poszło ci ostatecznie pustaków?
pisałeś, że kupiłeś 1200 375x250x238 i 450 połówek na wewnętrzne.
Rozumiem, że ściany nośne też jechałeś z całej cegły? Czy te 1200 szt. ci wystarczyło czy dokupowałeś?

Mirek
Posty: 100
Rejestracja: 11 Paź 2013, o 19:31
Kontaktowanie:

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Mirek » 18 Sty 2016, o 10:07

Dokupowałem, ale nie pamiętam ile, 4-5 palet? Weź najwyżej po palecie więcej, a jak coś braknie to domówicie w trakcie... Ja kupowałem na początku od producenta, a dokupowałem przez hurtownie, wyszły te same pieniądze a i przez hurtownie miałem od razu z rozładunkiem, mieli taki wózek widłowy co się podczepia do ciężarówki, od razu za flaszkę mi je wtargał na balkon...

Awatar użytkownika
Czarek

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Czarek » 18 Sty 2016, o 10:15

Ale wewnętrzne ściany nośne też robiłeś z całej cegły? Tylko działówki z połówki?

Mirek
Posty: 100
Rejestracja: 11 Paź 2013, o 19:31
Kontaktowanie:

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Mirek » 18 Sty 2016, o 11:19

Tak, dwie wewnętrzne ściany nośne z całej w sensie 24cm. I ja bym już robił nie z porothermu tylko z białej... Teraz jest problem z głupim karniszem żeby przykręcić, przy dociepleniu był problem żeby kołki odpowiednio zamocować co piąty trzyma tyle co nic... Poręcz przy schodach ma minimalny lus po miesiącu użytkowania bo też zamocowana w tym dziurawcu, antenę jak mocowałem też musiałem dać śruby na wylot bo inaczej nie trzyma jak powinno.

Jeszcze nie dawałem żadnych kołków na obrazek lub coś w tym stylu bo jak sobie pomyślę to mi się odechciewa tego wiercenia.. dużo elementów typu szafki, zlewy itp to wszystko mocowane jest na ścianach więc rozważ... a może się da z zewnątrz z porothermu a działowe i nośne z pełnej?

Awatar użytkownika
Czarek

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Czarek » 18 Sty 2016, o 11:33

Ja działówki mam zamiar robić z połówki pustaka, a nośne z porothermu. No niestety porotherm ma to do siebie, że ciężko na nim coś zawiesić, ale ma inne plusy.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości