MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Rozmawiaj o czym chcesz o polityce, rozrywce, forum o sobie itd.
Regulamin forum
Sponsorem forum budowa jest Portal branży budowlanej oraz narzędzie Uwaga awaria
Awatar użytkownika
Czarek

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Czarek » 21 Lip 2015, o 08:16

Mirek, dlaczego budowałbyś z MAXA, a nie z protermu?

google adsense
Google
 

Mirek
Posty: 100
Rejestracja: 11 Paź 2013, o 19:31
Kontaktowanie:

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Mirek » 21 Lip 2015, o 17:53

Sorry źle się wyraziłem, robiłem z porothermu le już bym nie robił z niego tylko z tego co Asia, max to też porotherm... A to się kruszy jak cholera! podczas robienia bruzd, podczas wiercenia puszek pod gniazdka, nie wspomnę że podczas docieplenia z zewnątrz niektóre kołki po prostu nie trzymały.

Kolega budował z Solbet czy coś podobnego, też biały pustak i u niego otwory pod puszki idealne... I się tak nie pyliło

blondi1980
Posty: 33
Rejestracja: 9 Mar 2015, o 22:19

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: blondi1980 » 23 Lip 2015, o 10:51

Asiu a gdzie w wielkopolsce stawiacie domek?

Dziękuję za odpowiedz :)

Awatar użytkownika
krzysiek1979

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: krzysiek1979 » 29 Lip 2015, o 13:43

Mirek pisze:Jak bym budował jeszcze raz to bym budował z maxa nie z porothermu
A dlaczego? Porotherm jest dużo cieplejszy i szybciej się z niego muruje, bo ma większy wymiar i nie trzeba robić pionowych spoin. Moim zdaniem to zdecydowanie sensowniejszy wybór niż max, który oprócz lepszej nośności i łatwiejszej obróbki nie ma żadnych konkretnych plusów. Trzeba iść z duchem czasu :) Poza tym ceramikę poryzowaną możesz układać na cienką spoinę, która baardzo przyspiesza murowanie (sam budowałem w systemie Profi, więc mam jako takie pojęcie ;) ). Chętnie jednak podyskutuję o różnicach pomiędzy maxem a poro - może czegoś nie wiem... :)

Awatar użytkownika
mi6

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: mi6 » 29 Lip 2015, o 13:47

Mirek pisze: Kolega budował z Solbet czy coś podobnego, też biały pustak i u niego otwory pod puszki idealne... I się tak nie pyliło
Solbet to beton komórkowy, kompletnie inny materiał. Moim zdaniem gorszy od ceramiki, bo ma dużo mniejszą nośność i jest bardzo słaby akustycznie.

Awatar użytkownika
Jacek

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Jacek » 5 Sie 2015, o 18:44

Kasiu jak tam budowa czy już jeżynka przykryta, jeśli tak to prosimy o zdjęcia. Mam pytanko czy okno w kuchni dużo zwiększyliście niż jest w planie gdyż na zdjęciu wydaje się sporo większe i jak będą u Was wyglądały pokoje na górze tzn. ile zmian wprowadziliście. Pozdrawiam i prosimy o fotki

Katarzyna
Posty: 17
Rejestracja: 13 Mar 2015, o 11:14

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Katarzyna » 6 Sie 2015, o 11:36

Nie wiem czemu, ale mam problem z zamieszczeniem zdjęć i rzutu poddasza. Zmniejszałam wielokrotnie w fotosizerze, ale rozmiar pozostaje cały czas 825 KB. Zrobiłam skan ręcznie zrobionego rysunku poddasza i ten z kolei ma za dużo pikseli. Masakra jakaś! Muszę dać mężowi, może on coś wymyśli.
Dach mamy pokryty płytami OSB 18 mm. Zaraz wchodzi murarz i będzie robił kominy w kamieniu naturalnym.
Poddasze mamy całkowicie inaczej jak w projekcie. Są 4 pokoje,w których okna mają rozmiar 150. Okna dachowe tylko w łazience i nad schodami.
Okno w kuchni tak jak w projekcie.
Jak ktoś coś to piszcie na maila: poisson14@poczta.onet.pl
Mogę przesłać zdjęcia i rysunek poddasza. Pozdrawiam wszystkie Jeżynki :-)

Mirek
Posty: 100
Rejestracja: 11 Paź 2013, o 19:31
Kontaktowanie:

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Mirek » 6 Sie 2015, o 21:22

Kaska z tego co pamiętam to plik nie może przekraczać 556 KiB i nie więcej jak 1024px szer. Najlepiej zmniejszyć i skompresować pli za pomocą choćby microsoft picture menager, w windowsie jest wbudowany...

A jak nadal nie idzie to polecam też darmowy hosting zdjęć...

Kod: Zaznacz cały

http://hostuje.net/
Dziś mam ekipę wykończeniową, zaczęliśmy od kotłowni...

Katarzyna
Posty: 17
Rejestracja: 13 Mar 2015, o 11:14

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Katarzyna » 7 Sie 2015, o 12:38

Dzięki bardzo za podpowiedzi. Wstawiam zdjęcia i rysunek poddasza. Pozdrawiam!!!
Załączniki
góra jeżyna 001.jpg
(100.69 KiB) Pobrany 147 razy
DSC_1675 (Copy).JPG
(53.7 KiB) Pobrany 147 razy
DSC_1741.JPG
(49.37 KiB) Pobrany 147 razy

dzejo85
Posty: 17
Rejestracja: 9 Wrz 2014, o 14:10

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: dzejo85 » 28 Sie 2015, o 11:01

Mirek powierzchnia tynków które pisałeś - 540m2 razem z sufitami?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości