Pęknięcia na ścianach, pajęczyna z pęknięć

Tutaj znajdziesz informację o pracach takich jak: tynkowanie, murowanie ścian, wylewanie posadzek, stropy i inne
Regulamin forum
Artykuły eksperckie - Szamba w 2018 - Sponsor: Jakie szambo wybrać?
Awatar użytkownika
Mirka

Pęknięcia na ścianach, pajęczyna z pęknięć

Post autor: Mirka » 4 Kwi 2013, o 20:34

Witam,
mam problem, jakiś rok temu zamówiłam ekipę do tynkowania pomieszczenia, na początku było wszystko OK, jednak po miesiącu widać zarówno na suficie, jak i na ścianach pęlnięcia... malowałam raz ale to nie pomogło... Jestem wściekła na tych budowlańców bo to pewnie oni zawinili.. W drugim pomieszczeniu tynkowane był pare lat wstecz, kto inny tynkował i nie ma pęknięć.

google adsense
Google
 

Awatar użytkownika
Budowlaniec2

Re: Pęknięcia na ścianach, pajęczyna z pęknięć

Post autor: Budowlaniec2 » 7 Cze 2013, o 17:35

Na 100% jest to wina ekipa, po prostu za szybko chcieli skończyć robotę... Zatynkowali, pomalowali i poszli.
Tynk wysechł i powstały pęknięcia...

Kupujesz zwykłą szpachlę gipsową, zaciągasz po pęknięciach i malujesz... Nie raz to poprawiałem, i zdaje to egzamin. Tylko pamiętaj.. ładnie trzeba zatrzeć bo po malowaniu bo zamiast pęknięć będzie widać grubszą warstwę...

maszyny-budowlane
Posty: 7
Rejestracja: 6 Cze 2013, o 08:57

Re: Pęknięcia na ścianach, pajęczyna z pęknięć

Post autor: maszyny-budowlane » 8 Lip 2013, o 13:51

Jeśli nie była to ekipa na lewo, domagaj się poprawek, bo masz w pełni do tego prawo.

Awatar użytkownika
Danielski
Posty: 15
Rejestracja: 11 Wrz 2013, o 10:47

Re: Pęknięcia na ścianach, pajęczyna z pęknięć

Post autor: Danielski » 30 Kwi 2014, o 13:32

a mieszkasz na śląsku? Bo tam są tąpnięcia i może przez to?

Maniek
Posty: 26
Rejestracja: 13 Maj 2014, o 17:02

Re: Pęknięcia na ścianach, pajęczyna z pęknięć

Post autor: Maniek » 23 Maj 2014, o 14:10

No tak na śląsku tąpnięcia to norma ale to chyba przez ekipe ;)

Awatar użytkownika
IggyPop
Posty: 17
Rejestracja: 2 Cze 2014, o 11:29

Re: Pęknięcia na ścianach, pajęczyna z pęknięć

Post autor: IggyPop » 16 Sie 2014, o 11:23

a położyli siatki?

klarkos
Posty: 7
Rejestracja: 11 Wrz 2015, o 11:30

Re: Pęknięcia na ścianach, pajęczyna z pęknięć

Post autor: klarkos » 25 Lis 2015, o 20:49

u nas w bloku tez zaczęły pojawiać sie peknięcia, całe ściany i połączenia sufitów ze scianami w liniach, które sie rozszerzały. Nawet po klejeniu i połozeniu siatki na wierzch i tak jeszcze zdarza się, ze pękają, w opinii developera to normalne zjawisko w nowych budynkach.. Czy to prawa, nie wiem, bo wczesniej nie bylo mi znane to zjawisko, a tez wprowadzalem się do nowego..

ziajka
Posty: 28
Rejestracja: 1 Cze 2015, o 09:47

Re: Pęknięcia na ścianach, pajęczyna z pęknięć

Post autor: ziajka » 21 Gru 2015, o 07:42

Powodzenia z poprawkami...sama przez to musiałam przejść :|

Terlboeps
Posty: 1
Rejestracja: 10 Mar 2016, o 11:27

Re: Pęknięcia na ścianach, pajęczyna z pęknięć

Post autor: Terlboeps » 10 Mar 2016, o 11:28

Dlatego warto zadbać o to żeby się takie rzeczy nie działy musi być solidnie wykonany budynek.

Awatar użytkownika
amarantus

Re: Pęknięcia na ścianach, pajęczyna z pęknięć

Post autor: amarantus » 10 Cze 2016, o 22:51

Jeżeli masz strop z płyt kanałowych (bardzo popularne aktualnie) to niestety normalką będą wzdłużne pęknięcia na suficie. Mało kto zwraca uwagę na konstrukcję stropu, a to niestety często się tak kończy. Pęknięć nie ma tylko na monolicie, ewentualnie na dobrze wykonanym stropie gęstożebrowym, gdzie nie występuje klawiszowanie belek stropowych. U mnie na stropie gęstożebrowym z systemu Porotherm pękł natomiast wieniec i też nie wygląda to dobrze, ale to akurat na 100% błąd wykonawczy, a nie cecha szczególna stropu :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości