Zabezpieczenia drzwi aluminiowych

Wszystko z czego nasze gospodarstwo jest zbudowane
Regulamin forum
Reklama: Szamba ekologiczne - zobacz darmowe ogłoszenia z kategorii: materiały budowlane
Awatar użytkownika
Danielski
Posty: 15
Rejestracja: 11 Wrz 2013, o 10:47

Zabezpieczenia drzwi aluminiowych

Post autor: Danielski » 23 Lis 2016, o 15:53

Jakie są zabezpieczenia dla drzwi aluminiowych? Słyszałem coś o głębszej zabudowie, o jakichś ogólnych lepszych parametrach, ale interesuje mnie jak najwięcej szczegółów. Jak się sprawują czytniki linii papilarnych? Co z zamkami zatrzaskowymi? To dobry pomysł? Czekam na odpowiedzi :)

google adsense
Google
 

Awatar użytkownika
Kitek

Re: Zabezpieczenia drzwi aluminiowych

Post autor: Kitek » 23 Lis 2016, o 16:22

Jest parę takich aspektów na które warto zwrócić uwagę. Zamek w drzwiach żeby zacząć od totalnych podstaw. Górny rygiel warto mieć zamontowany. Ciepłe progi - lepsza izolacja i szczelność. Później zostają takie rzeczy jak czytniki czy otwieranie drzwi na pilot, ale to już bajery. Przy czym trzeba wspomnieć że równie dobrze wszystkie te rzeczy możesz zaamontować przy drzwiach stalowych czy drewnianych

Awatar użytkownika
Mejdej

Re: Zabezpieczenia drzwi aluminiowych

Post autor: Mejdej » 24 Lis 2016, o 10:56

Zamek zatrzaskowy z pochwytem to dobra rzecz akurat, oszczędza się całkiem sporo czasu wbrew pozorom, chociaż na początku nie bardzo chciałem się do tego przekonać. Tak czy inaczej po kilku miesiącach użytkowania takich drzwi już inaczej patrzę na sprawę. Przynajmniej nie muszę się zastanawiać czy aby na pewno zamknąłem drzwi na klucz, bo po prostu nie muszę tego robić.

toczefele
Posty: 10
Rejestracja: 18 Lip 2014, o 17:14

Re: Zabezpieczenia drzwi aluminiowych

Post autor: toczefele » 25 Lis 2016, o 15:33

Pewnie jest to kwestia indywidualnego zamówienia ale nie widziałem drzwi innych niż aluminiowe z zamkiem zatrzaskowym na przykład. Jest tak czy to tylko jakaś szczątkowa obserwacja? Widziałem drzwi Aluhaus Modern z pochwytem, i chyba jescze Hormann (ThermoPlus bodaj). Ale wydaje mi się że materiał nie ma tu większego znaczenia.

Awatar użytkownika
Koloid

Re: Zabezpieczenia drzwi aluminiowych

Post autor: Koloid » 19 Gru 2016, o 09:28

Spokojnie możesz zamontować zatrzaskowy w innego typu drzwiach, nie tylko w aluminiowych. Ale to tylko jeden z wielu elementów. Ja bym brał aluminium głównie ze względu na to, jak się zachowują w kontakcie z warunkami atmosferycznymi. Jest lepiej niż z drewnianymi bo nie wypaczają się tak łatwo przez śnieg deszcz czy słońce.

Awatar użytkownika
Lumian

Re: Zabezpieczenia drzwi aluminiowych

Post autor: Lumian » 23 Gru 2016, o 12:43

Faktycznie dobry artykuł, choć wolałbym więcej szczegółowych informacji. Tak czy inaczej przydałoby się więcej takich publikacji w ogóle, niekoniecznie związanych z producentami, jak tu, a bardziej neutralnych. Choć i tu nie widzę jakichś specjalnych nawiązań pozytywnych do Aluhaus.

Awatar użytkownika
IggyPop
Posty: 17
Rejestracja: 2 Cze 2014, o 11:29

Re: Zabezpieczenia drzwi aluminiowych

Post autor: IggyPop » 13 Sty 2017, o 11:11

Tam się raczej starają rzetelnie pisać. Trudno to zwykle ocenić, ale jak zauważyłeś nie pisza tekstów pochwalnych tylko w miarę sensowne, z dużą ilościa informacji technicznych. Im więcej tekstów rzetelnych tym lepiej. Jest szansa ze ludzie spojrzą wtedy bardziej na parametry i konkretne współczynniki niż renome firmy.

Awatar użytkownika
Papaja

Re: Zabezpieczenia drzwi aluminiowych

Post autor: Papaja » 16 Sty 2017, o 11:24

No właśnie a jakby tak patrzeć tylko na parametry i poweidzmy stosunek cena/parametry to co jest godne polecenia?

Maniek
Posty: 26
Rejestracja: 13 Maj 2014, o 17:02

Re: Zabezpieczenia drzwi aluminiowych

Post autor: Maniek » 23 Sty 2017, o 15:59

Drzwi Aluhaus są w porządku, jeśli nie są dla Ciebie za drogie, to powinny spełnić wymagania. Tylko pamiętaj że do bazowej ceny dolicza się wszystki dodatkowe elementy jak pochwyty itp.

Awatar użytkownika
IggyPop
Posty: 17
Rejestracja: 2 Cze 2014, o 11:29

Re: Zabezpieczenia drzwi aluminiowych

Post autor: IggyPop » 22 Lut 2017, o 13:08

To jest akurat dość jasno napisane wszędzie. Wiadomo że za każdy z tych dodatków trzeba dopłacić i to czasem niemało. Takie na przykład zabezpieczenia jak skaner linii papilarnych to 2-3 tysiące złotych na przykład. Ale moim zdaniem to już przegięcie. Mało kto nparawdę potrzebuje czegoś takiego.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości