MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Rozmawiaj o czym chcesz o polityce, rozrywce, forum o sobie itd.
Regulamin forum
Sponsorem forum budowa jest Portal branży budowlanej oraz narzędzie Uwaga awaria
Awatar użytkownika
asia

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: asia » 17 Cze 2015, o 16:44

teraz rozumiem pytanie :D :D :D

nie powiem ile poszło na fundament bo kupiliśmy tak jak jest w projekcie całość i murarze sami kręcili i brali ile potrzebowali na dany moment....ale wydaje mi sie że mirek pisał na początku coś o fundamencie ile czego potrzebował

my na całość domu wydaliśmy na stal (jak sie nie myle bo nie mam teraz zeszytu przy sobie ) 2800zł ale dostaliśmy duży rabat

google adsense
Google
 

blondi1980
Posty: 33
Rejestracja: 9 Mar 2015, o 22:19

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: blondi1980 » 17 Cze 2015, o 18:52

Asiu to chyba ten rabat był ogromny bo mi powiedzieli wszędzie ok 5 tyś za całość.Całości nie mogę kupić bo nam buchną z działki dlatego muszę kupić tylko na fundamenty.

Mirek
Posty: 100
Rejestracja: 11 Paź 2013, o 19:31
Kontaktowanie:

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Mirek » 17 Cze 2015, o 19:43

Witam Was

Nie wiem ile stali wyszło, ale za fundamenty zapłaciłem 1650 jak to żona wpisała "druty" w kajecie...:) Oczywiście nie wiem jak to się ma do rzeczywistości, tak mam zapisane...

Później drugi zakup stali to było 3800 - dużo na strop tyle poszło, ja miałem zwykły lany strop nie z teriva.


Obecnie docieplenie na etapie obróbki okien... na sobotę ma być już na gotowo z parapetami... Od razu będę robił zdjęcia na drugą transzę więc i udostępnie na forum białą jeżynkę... dodam pigmentu do gruntu żeby była biała do póki nie położę struktury w przyszłym roku...

Blondi nie kupuj stali na zaś bo rdzewieje no i ryzyko że zajumają :), zapytaj murarza ile potrzeba na fundamenty na pewno Ci łatwo wyliczy, prosta matematyka... I ogólnie nie kupuj nic na zaś, ja tak zrobiłem na koniec 2013r wykorzystując ten myk ze zwrotem vat za materiałem i teraz baaardzo żałuje. Po roku to co kupiłem tańsze o ten vat, a dużo rzeczy wyszło z mody i mojej głowy...

Możecie się spodziewać zdjęć w sobotę o ile nie oblejemy tego styropianu z dociepleniowcami, bo jak tak to dopiero zdjęcia w niedzielę hehe

blondi1980
Posty: 33
Rejestracja: 9 Mar 2015, o 22:19

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: blondi1980 » 17 Cze 2015, o 20:17

Mirku druty :D :D :D Małż wyliczy stal tylko jest w DE ale na weekend coś wspomina że przyjedzie zabierze projekt do siebie i wtedy bedzie mi podawał tylko gotowce. On budowlaniec to się zna na tym :)

Zdjęcia dawaj jak najszybciej

Awatar użytkownika
asia

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: asia » 18 Cze 2015, o 08:11

no stal taka tania bo mój sąsiad ma hurtownie stali :D
a i zapomniałam dodac że strop mamy terive czyli też dużo mniej drutu poszło..

to czekamy na zdjęcia

my w tym roku tynki tylko zrobimy bo na ogrzewanie i posadzki nam nie starczy a nie chcemy zostawiać rur na wierzchu

blondi1980
Posty: 33
Rejestracja: 9 Mar 2015, o 22:19

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: blondi1980 » 18 Cze 2015, o 19:56

My terivy nie chcemy amy w obecnym domku i nigdy terivy.Płyty chcemy dać.

Awatar użytkownika
asia

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: asia » 19 Cze 2015, o 08:42

a czemu nie terivy?

co sie z tym dzieje??

my nie mamy doświadczenia tylko wiemy jak zachowuje sie strop lany bo taki mamy obecnie w domu rodzinnym ( i nie jest moim zdaniem super wiadomo że 30 lat temu też było inaczej niż teraz ale strasznie słychać na dole jak sie chodzi po górze domu nie mówiąc nic o bieganiu dzieci :):):)

to w sumie dobrze sie skład że każdy z budujących bedzie mieć inny strop później bedzie co porównywać... :D

Katarzyna
Posty: 17
Rejestracja: 13 Mar 2015, o 11:14

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Katarzyna » 19 Cze 2015, o 10:36

U nas są płyty filigranowe. Na chwilę obecną zalewamy wieniec na poddaszu i tarasy. Dodam, że moja jeżynka będzie troszkę inna od Waszych, bo nie będzie tarasu z tyłu tylko z boku. Dodam zdjęcia jak będzie gotowy dach. Już nie mogę się doczekać :-) Pozdrawiam
Załączniki
DSC_1238 (Copy) (Copy).JPG
DSC_1238 (Copy) (Copy).JPG (45.66 KiB) Przejrzano 4919 razy
DSC_1230 (Copy) (Copy).JPG
DSC_1230 (Copy) (Copy).JPG (42.11 KiB) Przejrzano 4919 razy
DSC_0056 (Copy) (Copy).JPG
DSC_0056 (Copy) (Copy).JPG (47.43 KiB) Przejrzano 4919 razy
Ostatnio zmieniony 10 Lip 2015, o 22:39 przez Katarzyna, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
asia

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: asia » 19 Cze 2015, o 11:32

dodawajcie zdjęcia z różnych etapów....zawsze warto porównać by uniknąć błędów

my z Mirkiem tak robiliśmy na początku i mamy już nauczki np. my nie zrobiliśmy tego zagłębienia pod schodami i to duży błąd
a Mirkowi nie takie rury wstawili

blondi1980
Posty: 33
Rejestracja: 9 Mar 2015, o 22:19

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: blondi1980 » 19 Cze 2015, o 20:30

Asiu my teraz mamy terive właśnie w takim domku z lat 80-tych. Mieszkamy właśnie na dole musieliśmy siatkę dać na całe sufity bo pękają strasznie przy siatce już nie.A co do odgłosów to właśnie na górze mieszka męża siostra z dzójką dzieci i słychać wszystko każdy stukot każde bieganie.W moim rodzinnym domku też z lat 80-tych są właśnie płyty i było całkiem inaczej wiadomo słychać też "górę" ale nie tak mocno no i nie było pęknięć na suficie.Takie mam doświadczenie i porównanie więc mogę się podzielić :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości