Wentylacja poddasza w starym budynku.

Więźba dachowa, Pokrycia dachowe, Obróbki blacharskie, Rynny, Kominy i inne z tym związane tematy.
Regulamin forum
Artykuły eksperckie - dachy - zobacz firmy budowlane z kategorii: Budownictwo
lukasek-1988
Posty: 1
Rejestracja: 7 Cze 2013, o 21:30

Wentylacja poddasza w starym budynku.

Post autor: lukasek-1988 » 7 Cze 2013, o 21:45

Witam

Adaptuję poddasze w starym budynku, dom jednorodzinny, dach dwuspadowy, dachówka karpiówka poniemiecka, z 9 lat temu był przekładany i dana folia nisko paro przepuszczalna firmy strotex (słyszałem od dekarzy że ona w ogóle nic nie przepuszcza). Między krokwiami wkładam wełnę izolacyjną 14 cm, robię przerwę około 5 cm od tej folii, nad tym poddaszem będzie oczywiście stryszek w którym chodzi się na kucaka. Zastanawiałem się jak zrobić wentylację, chciałem wymienić gąsiory i pod nowymi dać taśmę wentylacyjną i na dole w dachówkach zrobić wloty powietrza aby była cyrkulacja. Kiedy pokazałem to dekarzowi to on stwierdził że to jest strata pieniędzy ponieważ to nic nie da bo sama dachówka nie jest szczelna i przepuszcza powietrze, i to że jest stryszek też dużo daje, gąsiory wystarczy przełożyć i zamurować bo obecnie są dziury. Czy tak to mogę zostawić jak mówi dekarz ?

Z góry dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Łukasz

google adsense
Google
 

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości