Mieszkaj bezpiecznie - stosuj niepalne płyty budowlane

Wszystko z czego nasze gospodarstwo jest zbudowane
Regulamin forum
Reklama: Szamba ekologiczne - zobacz darmowe ogłoszenia z kategorii: materiały budowlane
koloryt
Posty: 6
Rejestracja: 22 Mar 2013, o 10:02

Mieszkaj bezpiecznie - stosuj niepalne płyty budowlane

Post autor: koloryt » 27 Mar 2013, o 10:14

Każdy z nas chce mieszkać bezpiecznie, tak więc budując dom, czy obiekt użyteczności publicznej powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na materiały jakie wykorzystamy do jego budowy. Na rynku dostępny jest szereg przeróżnych materiałów jak i producentów oferujących gorsze i lepsze, tańsze lub droższe materiały budowlane jak i wykończeniowe.

Podstawowym kryterium dopuszczenia obiektu budowlanego do użytku jest zapewnienie w nim warunków bezpieczeństwa pożarowego, o czym świadczy zgodność wykonania budynku z podanymi w przepisach wymaganiami. Podstawowym aktem prawnym regulującym przepisy budowlane w zakresie bezpieczeństwa pożarowego jest Ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej.
Ze względu na obowiązujące przepisy inwestorzy coraz częściej decydują się na wykorzystanie niepalnych płyt budowlanych takich jak:
- drewnopochodne SF-B (o klasie niepalności B),
- cementowo – drzazgowe Cetris (w klasie niepalności A),
- gipsowo włóknowe płyty Fermacell (A),
- magnezowe płyty MgO (A).

Płyty posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty, tak więc inwestorzy wykorzystując takie materiały mają pewność, że budynek jest prawidłowo zabezpieczony przed pożarem lub miejscowym zagrożeniem i nie będzie problemu z jego odbiorem.
Dodatkowo, należy pamiętać, że owe materiały są droższe nić te dostępne na rynku od ręki tak więc ich dostępność jest nieco ograniczona, ponieważ zazwyczaj są one sprowadzane na zamówienie klienta i czas dostarczenia na miejsce budowy (zakupu) może przedłużyć się nawet do 21 dni roboczych co w efekcie może opóźnić proces zakończenia budowy. Dlatego inwestorzy powinni pamiętać o zakupie materiałów wcześniej, aby nie zaskoczył ich termin zakończenia inwestycji, jak i również budżet na nią przeznaczony.Serdecznie zapraszam !

google adsense
Google
 

Kwasek_pl
Posty: 2
Rejestracja: 28 Mar 2013, o 09:34

Re: Mieszkaj bezpiecznie - stosuj niepalne płyty budowlane

Post autor: Kwasek_pl » 29 Mar 2013, o 05:39

Ciekawi mnie co forumowicze sądzą na ten temat,uważacie ze takie płyty niepalne dobrze się sprawują w praktyce oraz czy warto w nie zainwestować? Najlepiej jeżeli wypowie się ktoś,kto już używał takich płyt.

koloryt
Posty: 6
Rejestracja: 22 Mar 2013, o 10:02

Re: Mieszkaj bezpiecznie - stosuj niepalne płyty budowlane

Post autor: koloryt » 8 Kwi 2013, o 21:29

Specjalizujemy się w sprzedaży płyt OSB, MFP, a także niepalnych (w klasie odporności ogniowej A), oraz niezapalnych (o klasie reakcji na ogień B) płyt budowlanych na terenie całego kraju. Z doświadczenia wiemy, że płyty o podwyższonej reakcji na ogień są coraz częściej wybieranym materiałem służącym do budowy domów, ze względu na bezpieczeństwo użytkowania. Jest to faktycznie droższy produkt, oraz trudniej dostępny na rynku, ale warto zainwestować dla własnego bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o zakup takiego materiału dla jednorazowej inwestycji niekoniecznie są one wykorzystywane ponieważ nie każdy ma świadomość o istnieniu takich płyt. Natomiast w budownictwie tzw. użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, biura, lotniska, szpitale itp.) jest to już wymóg mówiący o zastosowaniu produktów niepalnych, objęty odpowiednimi przepisami.

farafami1
Posty: 1
Rejestracja: 16 Kwi 2013, o 14:59
Kontaktowanie:

Re: Mieszkaj bezpiecznie - stosuj niepalne płyty budowlane

Post autor: farafami1 » 16 Kwi 2013, o 15:20

Ciekawe.. Myślę, że warto zainteresować się takimi płytami. W końcu dom budujemy na lata a niestety wypadki się zdarzają :/

koloryt
Posty: 6
Rejestracja: 22 Mar 2013, o 10:02

Re: Mieszkaj bezpiecznie - stosuj niepalne płyty budowlane

Post autor: koloryt » 21 Maj 2013, o 08:46

Dlatego warto zastanowić się nad wyborem materiałów na budowę domu. Czy kierować się portfelem czy czy bezpieczeństwem :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości