Fundament pod domek gospodarczy 5X5 m

Fundamenty to najważniejszy element naszego domu, można go wykonać z wielu materiałów, tutaj dowiesz się z jakich i z któych najlepiej!
Regulamin forum
Sponsorem działu jest - Kręgi betonowe - zobacz firmy budowlane z kategorii: Budownictwo - artykuły eksperckie - Prace murarskie
xander
Posty: 1
Rejestracja: 6 Sie 2013, o 14:49

Fundament pod domek gospodarczy 5X5 m

Post autor: xander » 6 Sie 2013, o 14:53

Witam. A ja mam takie pytanie. Otóż za miesiąc ruszam z budową domku gospodarczego i mam dylemat co do ław fundamentowych. Może ktoś mi podpowiedzieć jakiej wielkości ją zrobić pod budynek 5x5 metra o ścianach wysokich na 3 metry z gazobetonu? Mój plan jest taki żeby zrobić ławę prosto w grunt o wymiarze 30/35cm głębokości x 45 cm szerokości 120 cm pod powierzchnią gruntu i na to ściany fundamentowe z bloczków. Wystarczą takie ławy czy może za duże? Wiem że niektórzy na takich ławach budynki mieszkalne robili. Grunty to glina z piaskiem-jak kopałem ogrodzenie to już na głębokości 40 cm glina się zaczyna.
Pozdrawiam

google adsense
Google
 

Pan Majster
Administrator
Posty: 54
Rejestracja: 8 Wrz 2011, o 14:18
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Fundament pod domek gospodarczy 5X5 m

Post autor: Pan Majster » 6 Lut 2017, o 18:51

Szerokość 40cm na szerokość łychy, głębokość do strefy przemarzania około 120cm - taki powinien być funament

majster5
Posty: 1
Rejestracja: 24 Lut 2017, o 09:54

Re: Fundament pod domek gospodarczy 5X5 m

Post autor: majster5 » 24 Lut 2017, o 09:58

''Szerokość 40cm na szerokość łychy, głębokość do strefy przemarzania około 120cm'' Tez tak uważam, tak powinno być.

krzychuu
Posty: 12
Rejestracja: 21 Lut 2017, o 23:30

Re: Fundament pod domek gospodarczy 5X5 m

Post autor: krzychuu » 20 Cze 2017, o 09:02

Niekoniecznie, przy 5x5 metrów można by było zastosować cieńszy fundament (30 cm). Mini koparka ma taką łyżkę. Powyżej fundamentu ława o szerokości materiału konstrukcyjnego (polecam Porotherm 18 cm na takie zastosowanie!). Potem idziemy już w górę. Czy trzeba kopać aż na głębokość 120 cm? Moim zdaniem przy tak niewielkim domku - spokojnie można płyciej.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości