Strona 1 z 2

Jaka wanna akrylowa czy stalowa?

: 28 Lis 2014, o 14:37
autor: kariusz
No i mam dylemat - bo stalowa odporniejsza na zarysowania ale zimna. Akrylowa delikatniejsza ale cieplejsza w dotyku... Która w praktyce lepiej się sprawdzi?

Re: Jaka wanna akrylowa czy stalowa?

: 25 Lut 2015, o 16:54
autor: markowski22
Stalowa lepsza? Chyba żartujesz. Jakbyś napuścił do stalowej wrzątku to temperatura by uciekła po 10 - 15 minutach. Pewnie, że akrylowa lepsza. I to z konkretną grubością materiału, żeby można było magazynować ciepło. Porównaj sobie grubość materiału tanich wanien i markowych np. od Roca, w parametrach produktu powinno to być opisane.

Re: Jaka wanna akrylowa czy stalowa?

: 27 Lut 2015, o 09:08
autor: Wplaszka
Ja wole akrylowe, ale to kwestia gustu.

Re: Jaka wanna akrylowa czy stalowa?

: 9 Lip 2015, o 11:37
autor: adrianno
zalezy od gustu. wiadomo, ze akrylowa jest czesto lzejsza, a stalowa na przyklad moze Ci pordzewiec (chociaz oczywiscie sa na to takie srodki jak na przyklad nanoprotech). Nie wiem, to chyb azalezy tez od tego, jaka masz lazienke, jakie chcesz wystroj itd?

Re: Jaka wanna akrylowa czy stalowa?

: 8 Gru 2015, o 08:15
autor: browels
Stalowa sprawdzi się lepiej. Zimnem bym się nie przejmował, bo i tak zalejesz ją ciepłą wodą.

Re: Jaka wanna akrylowa czy stalowa?

: 7 Kwi 2016, o 10:20
autor: anna_klew
Według mnie wybrałabym zdecydowanie stalową ,

Stal

Wanny stalowe są dostępne w wielu kolorach, kształtach i wymiarach. Nowoczesne emalie, którymi się je pokrywa, gwarantują odporność na uderzenia, zarysowania i działanie detergentów. Nie są zbyt ciężkie – wanna o wymiarach 150x70 cm waży około 30 kg. Łatwiej zatem jest je przenosić. Ich wadą jest to, że nienapełnione wodą są zimne.

Stal dobrze przewodzi ciepło, dlatego ciepła woda szybko w nich stygnie. Można temu zaradzić montując obudowę styropianową. Izoluje ona wannę termicznie oraz ją wygłusza (nalewanie wody nie powoduje hałasu). Dobra stalowa wanna to na pewno taka, którą wytłoczono z jednego arkusza grubej blachy. Wanna jest od wewnątrz pokryta warstwą emalii. Im cieńsza warstwa, tym trwalsza staje się powłoka. Cienka warstwa zachowuje bowiem większą elastyczność i jest bardziej odporna na odpryśnięcia.

Re: Jaka wanna akrylowa czy stalowa?

: 7 Kwi 2016, o 13:10
autor: Osmanov
masz rację, jeśli chodzi o sam aspekt wytrzymałości takiej wanny to zdecydowanie wygrywa w tym pojedynku wanna stalowa.

Re: Jaka wanna akrylowa czy stalowa?

: 18 Kwi 2016, o 17:43
autor: lolek
Akrylowa - rysuje się, ale jest zdecydowanie bardziej ekonomiczna niż stalowa, dużo lepiej trzyma ciepło wody znajdującej się w środku. Ważne to szczególnie dla osób, które lubią długie kąpiele. Poza tym przydatne w ogóle. Rysy w ogóle mi nie przeszkadzają, to tylko wanna, a nie najnowszy model Mercedesa. Jeśli chodzi o model, który mi się obecnie podoba to zdecydowanie postawiłbym na Roca Vita.

Re: Jaka wanna akrylowa czy stalowa?

: 21 Kwi 2016, o 11:20
autor: Pan Majster
Akrylowa też jest dobra, tańsza, większy wybór - ale najważniejsze to pod spodem podłożyć zwykłego bloczka i zapiankować w kilku miejscach, inaczej w miejscach gdzie stajemy itp może po czasie akryl pęknąć.

Re: Jaka wanna akrylowa czy stalowa?

: 21 Kwi 2016, o 14:32
autor: tchórzofretka
Akrylowa tańsza? A nie odwrotnie? W zasadzie u mnie ważniejszy jest kształt, nie materiał.