Strona 1 z 4

Papa na dachu

: 20 Maj 2013, o 19:04
autor: baba
W lipcu ub. roku po ociepleniu dachu styropianem pan pokrył go papą termozgrzewalną, dzisiaj podał mi na moją prośbę symbol tej papy PXEPV250S5, i informację, że jest to producent polski- niestety nie podał nazwy producenta- ma dosłać.
Od momentu pokrycia dachu bez przerwy sypie się z niego posypka - podobno tak ma być, ale to trwa do dnia dzisiejszego. jeśli nie uprzątam to jest warstwa, ostatnie zamiecenie- pół reklamówki Tesco tejże posypki. Zdecydowałam się wejść na dach : w rynnach ścieżka kilkucentymetrowa tej posypki, na dachu również kopczyki, zamiotłam, była tego znowu cała reklamówka (dach -kopertowy- ma pow. 100m2). Wydaje mi się, że to nie jest normalne, że tak się sypie, już rok niedługo będzie. Taras trzeba codziennie posprzątać, bo leży na nim cała warstwa tej posypki, która lubi też wpaść do talerza jak się akurat chce coś zjeść na zewnątrz. Kryłam już kiedyś inny dach - nie było takiego problemu- proszę o informację, czy to o czym piszę rzeczywiście jest normalne jak twierdzi pan wykonawca ? Ten styropian ocieplający posiadał pokrycie z papy na jednej stronie, pan, który dach ocieplał dał w związku z tym jedną warstwę papy na ten styropian, sąsiedzi mówią, że powinny być 2 , czy mają rację?,
Z góry dziękuję za odpowiedź, sprawa jest dość pilna, gdyż nie wiem czy reklamować usługę i martwię się, :( że chyba jest źle zrobione.
baba

Re: papa na dachu

: 28 Maj 2013, o 13:51
autor: Daga
Pokrycie papą odradzam. Moja koleżanka dwa lata temu pokryła papą garaż, nie minął nawet rok , a zaczęła przeciekać. Reklamacji jej nie uwzględnili i musiała wymienić na dachówkę. Czyli pokrycie dachu na garażu wyniosło ją 2x więcej niż przypuszczała.

Re: papa na dachu

: 14 Lip 2013, o 17:39
autor: Andrew
Zgadzam się, że pokrywanie domu papą jest pozbawione większej logiki. Papa to materiał, który słabo spełnia rolę pokrycia. Co kilka lat trzeba wymieniać papę, więc jest to dosyć kłopotliwe rozwiązanie. Lepiej zainwestować w blachodachówkę.

Re: papa na dachu

: 7 Sie 2013, o 12:12
autor: michal@
Mój ojciec co roku kładzie paper na dach, dlatego ze musi łatać dziury. lepiej nie stosuj tego do budowy domu.

Re: papa na dachu

: 8 Wrz 2013, o 11:56
autor: pawelR
Lepiej nie kłaść papy, zbyt delikatny materiał i łatwo ulega zniszczeniu.

Re: papa na dachu

: 24 Wrz 2013, o 15:40
autor: jkow
Modna papa była x lat temu. Ale jak przedmówcy. Marnie z nią z jakością i wytrzymałością.

Re: papa na dachu

: 8 Paź 2013, o 09:07
autor: jamajka
No kiedyś to naprawdę było coś - przy tak bogatym obecnie rynku warto zainwestować w coś trwalszego

Re: papa na dachu

: 22 Gru 2013, o 04:45
autor: polka
dobrej jakości papa długo jest w stanie wytrzymać, wiem z autopsji, wszystko kwestia jakości, jak ze wszystkim zresztą

Re: papa na dachu

: 17 Mar 2014, o 20:58
autor: przem_o86
no papa? bez przesady ludzie w jakich wy czasach żyjecie, ja myślałem że blacha to jeszcze coś ostatecznego w co ludzie sie bawią, ale widze że jest wiecej amatorów desperatów mocnych przygód co kładą pape na dom, masakra, ludzie zastanówcie sie czy warto brnać w taki kibel :/

Re: papa na dachu

: 17 Mar 2014, o 23:37
autor: tworek
w dzisiejszych czasach sie kladzie dachowke, jesli jest oczywiscie dach ze spadem jakimkolwiek :P