Strona 1 z 1

Zapadnięty strop

: 12 Mar 2013, o 21:40
autor: Ucio
Witam. Przeprowadzam remont 40letniego domu. Na piętrze miałem nierówne poziomy wylewki. Skułem starą wylewkę by na całym piętrze wylać nową wylewkę na jednym poziomie. Po skuciu wylewek okazało się że strop w jednym z pokoi trochę się zapadł, w wyniku czego środek ścianki działowej oddzielającej ten pokój od drugiego nie leży na stropie tylko wisi w powietrzu. Długość całej ścianki działowej wynosi 410cm, zaś w powietrzu ściana wisi na długości ~150cm. W najwyższym punkcie jest ok. 2cm szczeliny między stropem a ścianą wiszącą w powietrzu. Zapadnięty strop stanowi sufit salonu – powierzchniowo salon ten to suma tych dwóch pokoi z piętra. Salon ma wymiary 410x700 cm. Na suficie w salonie nie zaobserwowałem żadnych pęknięć. W chwili obecnej na suficie w salonie wykonane jest podwieszenie z płyt kartonowo-gipsowych. Strop jest betonowy zbrojony drutem. Przepraszam za brak fachowości, ale nie jestem budowlańcem i nie znam fachowych pojęć.

Co zrobić w takiej sytuacji? Wzmacniać jakoś strop? Czy będzie miał on tendencję do opadania? Czy może on runąć? Co zrobić ze szczeliną między stropem a ścianką działową na pierwszym piętrze?

Re: Zapadnięty strop

: 9 Kwi 2013, o 18:40
autor: Jump
Na Twoim miejscu wezwał bym fachowca, trzeba ocenić z bliska, przez net nie da się ocenić.. Z tego co mówisz to masz do czynienia z poważnie uszkodzoną konstrukcją. Na to klej nie pomoże ewentualnie jakiś filar od spodu...

Re: Zapadnięty strop

: 8 Lip 2013, o 13:51
autor: beautyland
witam,
Ja mam podobny problem.
pseudo murarze wybudowali mi dom, w salonie byly belki terriva o dlugosci 4.20m, nie dali zebra rozdzielczego, dodatkowo na srodku salonu na gorze dano scianke dzialową, pod nia nie dano belki rozdzielczej, innymi slowy brak dwoch belek terriva i belki pod scianke dzialowa.
strop mi siadl o 1 cm na srodku, niestety dodatkowo na gorze przy ulozeniu stropu terriva nie wylano wylewki w calosci tylko na poczatek zalano przestrzenie w belkach terriva, zrownano z pustakami terriva a po wyschnieciu nalano wylewke, szlichte ok 4 cm grubosci,
Dodatkowo na dole nad otworem tarasowym, szerokosc 2.5 metra zrobiono podciag czy nadproze, nie wiem jak to sie fachowo nazywa o wysokosci 20 cm, w projekcie powinno byc 40 cm zlane wraz z wiencem a u mnie jest 20 cm nadproza a nad nim 10 cm plytki z gazobetonu a potem wylany wieniec.
Nadproze sie opuscilo z powodu kiepskiego zbrojenia, tylko 4 drutu a ponatto osadzone bylo scianach z gazobetonu a wedlug projektu mialo byc podprate na koncach filarami z betonu.

Zastanawiam sie nad wymiana nadproza na wylewane na posadzce potem wyparcie tego na silownikach i wypelnienie przestrzeni miedzy filarami a nadprozem cementem rozpreznym.
Pozostaje jeszcze problem stropu, scianke dzialowa z pustakow rozebralem aby nie obciazala stropu, wykonam karton gips.

Nie wiem do kogo sie zwrocic abym mial odpowiedz czy strop zawali mi sie na glowe czy nie i jak go ewentualnie wzmocnic od spodu.
Ktos mi proponowal tasmy węglowe przyklejane do belek terriva od spodu.
Nie chce zadnych slupow na dole w salonie ale moze to jest ostateczne rozwiazanie.
Nie chce miec juz ze swoja ekipa budowlana nic do czynienia jak i kierownikiem ktory chyba po znajomosci zalatwil sobie uprawnienia.
Prosze o pomoc i sugestie.
Postaram sie wyslac fotki.
Pozdrawiam

Re: Zapadnięty strop

: 21 Lip 2014, o 13:31
autor: Piotr77
Jeśli chodzi o takie wady konstrukcyjne to tylko i wyłącznie specjaliści. Na forum ciężko będzie znaleźć dobrą poradę na tak poważny problem...

Re: Zapadnięty strop

: 16 Sie 2014, o 11:27
autor: marko_el
W moim stropie odpadł wczoraj spód i również nie wiem co zrobić ;/ Specjalista przychodzi jutro ok. 12. Tyle, że nie mam dobrych doświadczeń ze specjalistami. Zawsze coś spartaczą jeszcze bardziej ;/