Strona 1 z 2

Buda dla psa ZIMĄ

: 19 Paź 2016, o 12:54
autor: KrzysiekMeciel
Witam wszystkich Forumowiczów,

zarejestrowałem tu konto, bo mam problem. Żona od roku wkręcona jest w blogi. Ale oczywiście nie w tym problem. Problem polega na tym, że naczyta się, jak to ludziom wszystko wychodzi i zaraz myśli, że jesteśmy rodziną supermanów. Teraz dostałem link:

Kod: Zaznacz cały

ukryty
z przykazaniem: Krzyś, zrób psu taką, ty umiesz. Cieszę się, że mnie docenia. Problem - kolejny już - w tym, że ja NIGDY niczego nie zrobiłem. Nie wiem, skąd jej przekonanie, że dam radę. Pewnie zagrała na męskim ego, za późno, udało jej się.

Tak więc robię przerwę w pracy, dodaję temat i za parę dni pojawię się z nadzieją, że ktoś mi poradzi, jak się do tematu zabrać. Buda ma być duża (na Husky'ego), estetyczna, ocieplana, a najlepiej taka sama, jak na obrazku z linku (znając życie, jeśli będzie inna, zgarnie mi się od szanownej Żony).

Z góry dzięki.

Re: Buda dla psa ZIMĄ

: 25 Paź 2016, o 09:35
autor: Dumbell
Wystarczy, że zbijesz ją z desek. Nie ma w tym nic trudnego, po prostu są to prace warsztatowe. Jeżeli chodzi o ocieplenie to wystarczy wyłożyć środek np. watą do ociepleń lub 5 cm styropianem. Buda nie może być zbyt duża, bo inaczej będzie dochodziło do wymiany ciepła i psu będzie zimno. Ogólnie pies w trakcie mrozów powinien być zabierany do domu, bo przy -15 stopniach buda nie wystarczy.

Re: Buda dla psa ZIMĄ

: 6 Gru 2016, o 08:40
autor: KrzysiekMeciel
Nie no, jasne, połączenie pies i mrozy nie wchodzi w grę, nie jestem sadystą :) Chodziło mi raczej o temperatury 0-10 stopni, gdy wyjeżdżamy gdzieś na więcej godzin i nie chcemy zamykać psa samego w domu.

Nie wyrobiłem się z tą budową w tym roku, a teraz już zaczyna śnieżyć, więc sobie odpuszczę i zabiorę się za temat w przyszłym. Tak czy inaczej, dzięki za rady!

Re: Buda dla psa ZIMĄ

: 8 Gru 2016, o 15:15
autor: Dede
Zawsze możesz kupić taką prostą bude i powiedzieć żonce ze sam wystrugałeś. Najbardziej nie lubie jak ktoś mi takie zajęcia wynajduje, jak ma czas i chęć to niech sama sobie ją robi ;p oczywiście bez obrazy, chodzi mi tylko o wymyślanie zajęć

Re: Buda dla psa ZIMĄ

: 12 Gru 2016, o 09:52
autor: paluszek00
ale jak się zrobi samemu, to później jest ta satysfakcja, ze to nasze ręce to zrobiły i można się pochwalić znajomym :) kto nie lubi się chwalić niech pierwszy sie odezwie :)

Re: Buda dla psa ZIMĄ

: 20 Lut 2017, o 14:53
autor: napasstnic
Pies do domu, niech mieszka z wami to i problem budy się rozwiąże ;)

Re: Buda dla psa ZIMĄ

: 31 Maj 2017, o 16:27
autor: lolek
Tylko w przypadku budy trzeba być ostrożnym w stosowaniu Vidaronu, impregnatów i innych takich, bo nie wiadomo jak pies zniesie kontakt z chemią. Najlepiej takie drewno zakonserwować czymś naturalnym, np. olejem lnianym czy czymś podobnym. A samo sklecenie desek jest dość łatwe, myślę, że dla nikogo nie powinno stanowić to większego problemu.

Re: Buda dla psa ZIMĄ

: 25 Cze 2017, o 15:09
autor: patrykdomino
Ja gotową budę zamówiłem na allegro, solida, nie droga i tylko trzeba było samemu złożyć, a to nie trudnego :)

Re: Buda dla psa ZIMĄ

: 22 Sie 2017, o 10:27
autor: kacperowski
Warto budę od wewnątrz i zewnątrz obić styropianem lub czymś innym co trzyma ciepło, zimą jest parę dni mrozu i psu będzie zimno.

Re: Buda dla psa ZIMĄ

: 30 Sie 2017, o 23:18
autor: lolek
Czyli jak rozumiem nie zabezpieczałeś samodzielnie tych desek składających się na budę? Pewnie zostało to już zrobione na produkcji. Bo jednak ciężko wyobrazić sobie jak drewno miałoby wytrzymać bez konserwacji, choćby właśnie takiej przed sprzedażą.