Płyty pilśniowe porowane czym je zakryć?

Rozmawiaj o czym chcesz o polityce, rozrywce, forum o sobie itd.
Regulamin forum
Sponsorem forum budowa jest Portal branży budowlanej oraz narzędzie Uwaga awaria
Awatar użytkownika
amator

Płyty pilśniowe porowane czym je zakryć?

Post autor: amator » 25 Mar 2013, o 20:28

Witam na wstępie chcę zaznaczyć, że jestem totalnie zielony jeżeli chodzi o prace remontowe. Sprawa wygląda następująco parę dni temu znaleźliśmy nowy lokal do wynajęcia pod nasze biuro Fundacji, wszystko wygląda pięknie mały czynsz duży metraż tylko wszystkie ściany pokryte są płytą pilśniową perforowana ( coś jakby kasetony o wymiarach 30 cm x 30 cm grubości około 1 cm z płyty pilśniowej z dziurkami) po pierwsze wygląda to strasznie a po drugie w wielu miejscach są uszkodzone te płyty. Chcemy to jakoś zasłonić robiąc mały remont no niestety mamy tylko 700 zł na materiały, a ścian łącznie jest około 60 m2. mamy kilka pomysłów proszę o opinie który jest najlepszy albo zaproponować inne rozwiązanie.
1 pomysł- Przykryć to tapetą do malowania jest tania i zasłoni wszystko z przyklejeniem do płyty pilśniowej też nie powinno być problemów. Minusy to że łączenie płyt i nierówności będą wystawać z pod tapety.
2 pomysł- zaszpachlować wszystkie ściany i pomalować trochę bardziej kosztowne ale było by ładniej wykończone, tylko pytanie czy ta płyta nie namoknie od szpachli i nie zacznie odpadać razem z szpachlą?
3. panele ścienne z pcv- proste rozwiązanie ale najbardziej kosztowne bo znalazłem najtańsze panele za 10 zł z m2 więc by wyszło ponad 600 zł a trzeba jeszcze sufity pomalować i inne drobiazgi więc może braknąć kasy na resztę remontu.
4 pomysł - Tu miejsce na Waszą propozycje :)

Proszę o pilną odpowiedź bo musimy się tam wprowadzić od kwietnia więc mamy tylko 2 tyg na remont.

google adsense
Google
 

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości