Strona 1 z 1

przebić się na rynku - jak?

: 27 Cze 2013, o 21:24
autor: Naenitka
Mam nadzieję że trafię tym postem/ wątkiem na forum do młodych przedsiębiorców. Branża budowlana ma w Polsce wielki potencjał, jednak samodzielnie jest ryzykownie. Jest pewien sposób na zmniejszenie kosztów promocji firmy i jej konkretnych usług. Tym sposobem są zakupy grupowe. Zakupy grupowe w biznesie? Co to są w ogóle są zakupy grupowe? Powinno nam się to kojarzyć z zakupami promocyjnymi, bardzo często ofertami typu 50, 60% taniej, w których wymogiem realizacji jest zebranie kilkorga uczestników oferty – a więc grupy. Są to tak naprawdę same korzyści, w życiu prywatnym jest to dla nas jasne i chętnych na tańsze zakupy, wypady na wakacje czy do kosmetyczki nigdy nie brakuje. Jednak nie zapomnijmy, że grupa przedsiębiorców w Polsce jest również duża, mają oni taką samą możliwość utworzenia silnej grupy i kupowania różnego rodzaju specjalistycznych usług za półdarmo. Takimi usługami może być kolportaż ulotek, program do wystawiania faktur, reklama na facebook’u, allegro, marketing szeptany i inne. Sprawdzoną stroną, która organizuje takie zakupy jest portal B2Deal. Dzięki temu portalowi możemy się zaczaić na daną usługę, np. na „roczne pozycjonowanie pięciu fraz w wyszukiwarce google” i własnoręcznie zatroszczyć się o sukces promocji, zachęcić innych przedsiębiorców do skorzystania, w dobie facebook’a nie jest to wcale trudne. Tym samym minimalizujemy wydatki w budżecie naszej firmy. Wiem, że można wykorzystać oferty B2Deal dobrze i racjonalnie, nikt nas na siłę nie namówi do kupna danej oferty, nie zarzuci nachalnym newsletterem, który skłoni nas do kupna rzeczy, których de facto nie potrzebujemy. Pamiętajmy reklamy nie można bagatelizować, ale nie ma sensu też za nią przepłacać. :)

Re: przebić się na rynku - jak?

: 23 Cze 2014, o 12:59
autor: Lescott
reklama to jest nic, najważniejsza jest imformacja :)

Re: przebić się na rynku - jak?

: 25 Cze 2014, o 21:22
autor: fibka
Poczta pantoflowa.
Jeden zadowolony klient przyprowadzi Ci pięciu następnych.

Re: przebić się na rynku - jak?

: 26 Cze 2014, o 14:44
autor: radogost
Może spróbować marketingu w różnych wydaniach :)

Re: przebić się na rynku - jak?

: 25 Sty 2015, o 12:35
autor: puliki
Chyba przede wszystkim wytrwałością i dzięki współpracy ze specjalistami

Re: przebić się na rynku - jak?

: 16 Lip 2015, o 09:04
autor: ziajka
I dobrej reklamie.

Re: przebić się na rynku - jak?

: 3 Kwi 2016, o 00:18
autor: Wojciech_Maslowski
Reklama i pozycjonowanie to podstawa. Ale na to trzeba mieć pieniądze.

Re: przebić się na rynku - jak?

: 27 Gru 2016, o 16:46
autor: Elena
Promocja biznesu jest bardzo ważna, dlatego działania muszą być przemyślane. Na pewno trzeba zdecydować się na reklamę w sieci, to kluczowa rzecz. Macie jakieś sposoby na skuteczny i niedrogi sposób promocji?

Re: przebić się na rynku - jak?

: 8 Lut 2017, o 10:14
autor: Pan Majster
Nie drogi = Nie skuteczny, wielu myśli że wystarczy napisać na forum post z linkiem, napisać od rzeczy i ktoś to przeczyta i od razu uwierzy.

Linki dla Google w takiej ilości również są nic nie ważne...

Marketing szeptany o którym tak piszecie - idiotyczny bełkot, w większości osoby które zaczynają takie tematy, nie wiedzą że tytuł piszemy zawsze z dużej litery, zdanie również rozpoczynamy z dużej.

Forum już prawie oczyszczone, jeśli jest na forum jakiś właściciel który chce się przebić na rynku to proszę do mnie napisać na PRIV.

Re: przebić się na rynku - jak?

: 26 Lut 2018, o 20:16
autor: KrystynaWal
Ważny wg mnie jest kontakt z potencjalnym klientami poprzez strony społecznościowe. Teraz mamy takie czasy, że jak Cię nie ma na Facebooku, to nie istniejesz. Z mojej obserwacji wynika, że fanpage'e wypierają tradycyjne strony internetowe.