Strona 1 z 16

Winergetic Premium Passive

: 16 Maj 2014, o 21:25
autor: Danielski
Zastanawiam się nad wyborem okien do domu energooszczędnego. Mam wybór pomiędzy Winergetic Premium Passive z firmy oknoplast i Energeto Aluplastu. Czy ktoś mógłby doradzić w wyborze między modelami ? Czekam na wycenę, to są jednak dwie firmy, które póki co odpowiedziały na zapytanie. O co mam dopytywać, albo na co zwrócić uwagę póki jeszcze nie zrobili wyceny (o co ewentualnie doprosić) ?

Re: Winergetic Premium Passive

: 21 Maj 2014, o 17:02
autor: diakon
Kluczowym będzie porównanie "energooszczędności" okien. Oba z górnej półki, więc będą się liczyć miejsca po przecinku. Do tego cała gama akcesoriów i to co dostajesz w cenie. Montaż raczej zrozumiałe, że ciepły. Co więcej - gwarancja na okna, serwis. Nie będzie tak łatwo porównać oba, ale musisz jakieś kilka kryteriów obrać i uzyskać informacje od producentów do porównania.

Winergetic Premium Passive

: 28 Maj 2014, o 00:51
autor: Maniek
Winergetik topowy model, ale zastanowiłbym się nad zakupem zimą kiedy są w dobrym price`e 8-)

Re: Winergetic Premium Passive

: 30 Maj 2014, o 15:58
autor: Danielski
Maniek pisze:Winergetik topowy model, ale zastanowiłbym się nad zakupem zimą kiedy są w dobrym price`e 8-)
Zimą są lepsze ceny ? Z czego to wynika ?

Re: Winergetic Premium Passive

: 30 Maj 2014, o 23:30
autor: Maniek
Zimą większość dużych producentów ma wyprzedaże. Jak możesz poczekać to zawsze jakaś oszczędność ;)

Re: Winergetic Premium Passive

: 1 Cze 2014, o 17:06
autor: Danielski
Dzięki, to też gdzieś czytałem. Wracając o te okna, czy można gdzieś je porównać ? Jest coś takiego jak porównywarka okien ?

Re: Winergetic Premium Passive

: 1 Cze 2014, o 22:57
autor: diakon
Jak chciałbyś porównać okna, które są różne (tak właściwie trzeba je rozpatrywać) ? jedyne co możesz porównać to parametry techniczne - mierzalne według pewnych norm czy skali. Jedynie czy możesz się sugerować w szerszej skali to certyfikaty, ewentualnie badania typu ITB. Taka porównywarka miała się pojawić, ale jakoś temat upadł i trzeba to robić ręcznie.

Re: Winergetic Premium Passive

: 13 Lip 2014, o 17:48
autor: Mortimor
Mam do wyboru winergetic premium i aluplast8000, to różne profile i mam zagwózdkę. Proszę o jakieś rzeczowe argumenty.

Re: Winergetic Premium Passive

: 13 Lip 2014, o 20:07
autor: diakon
Oba profile należą do bardzo ciepłych z przenikalnością dobrze poniżej 1. Jeden i drugi zdecydowanie do domów jednorodzinnych. Problem jest w tym, że aluplast to jest profil i8000 i co Ci z tym profilem zrobi konkretny producent okna to jest już inna para kaloszy. Winergetic jest profilem Veki i finalnym produktem oknoplastu, który jest bardzo dobry i ma dobre opinie jako okno w całości za poszczególne parametry, natomiast na aluplaście pracuje też kilka firm, jedne robią niezłe, jedni gorsze okna, dlatego porównać się nie da do końca, napisz kto Ci to okno ma zrobić wtedy będzie łatwiej ocenić.

Re: Winergetic Premium Passive

: 28 Lip 2014, o 00:14
autor: beemeczka
Tak jak na Vece Oknoplast jest wiodącym producentem bo dbają o wykończenie, tak samo na aluplaście jest kilku producentów, którzy się starają. Matomiast tak jak Ci napisał diakon podaj kto wtedy można ocenić. Inna sprawa, że rzeczywiście Winergetic jest klasą samą w sobie.