Strona 1 z 1

Pompa ciepła

: 21 Maj 2016, o 14:47
autor: wojtek
Czy ktoś z Was stosuje do ogrzewania pompę ciepła?? Interesują mnie opinie użytkowników czy warto wybrać taki sposób ogrzewania.

Re: Pompa ciepła

: 22 Mar 2017, o 11:10
autor: Matejko
Trochę zależy, czy dopiero masz w planach się budować, czy dom jest już postawiony. W przypadku domów, których projekt jest jeszcze tworzony, jak dla mnie najlepiej wybrać ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji. System Feelco wykorzystuje właśnie taki sposób ogrzewania domu i przynajmniej w moim przypadku sprawdza się to doskonale. Dodatkowo oprócz ogrzewania, system wyposażony jest w instalację wentylującą (która pozwala odzyskać ciepło z powietrza) i klimatyzację. Jest to więc świetna wiadomość, dla wszystkich osób, które liczą na wysoki poziom komfortu. Jeżeli ktoś ma małe dzieci, to na pewno zainteresuje go fakt, że system Feelco wyposażony jest w opcję filtrowania powietrza. Dzięki temu dzieci, jak i pozostali domownicy, mogą oddychać wyjątkowo świeżym powietrzem. Radziłbym Ci więc postawić właśnie na to rozwiązanie. ;)

Re: Pompa ciepła

: 30 Cze 2017, o 12:45
autor: makger
Ja kiedyś miałem taką pompę, ale jej eksploatacja była zbyt droga.

Re: Pompa ciepła

: 20 Lut 2018, o 22:06
autor: wojtek
makger pisze:
30 Cze 2017, o 12:45
Ja kiedyś miałem taką pompę, ale jej eksploatacja była zbyt droga.
Pierwszy raz słyszę aby pompa ciepła była drogim rozwiązaniem. Jaką miałeś pompę?? Na co zmieniłeś??

Re: Pompa ciepła

: 24 Mar 2018, o 20:32
autor: Edwin
Też się nie zgodzę, pompa ciepła to owszem na poczatku wydatek, ale potem tylko się zwraca i na dłuższą mete bardzo sie opłaca właśnie, pozwala zaoszczędzić w stosunku do tradycyjnego typu ogrzewania. Mamy pompę ciepła powietrze-woda od firmy Szałek ze Zgierza i z perspektywy kilku lat zdecydowanie była to dobra inwestycja.

Re: Pompa ciepła

: 8 Lip 2018, o 22:25
autor: wojtek
Edwin pisze:
24 Mar 2018, o 20:32
Też się nie zgodzę, pompa ciepła to owszem na poczatku wydatek, ale potem tylko się zwraca i na dłuższą mete bardzo sie opłaca właśnie, pozwala zaoszczędzić w stosunku do tradycyjnego typu ogrzewania. ...
A jaką macie pompę?? jakie są koszty użytkowania powiedzmy na rok?