Strona 1 z 3

Z czego murować ściany?

: 19 Sty 2016, o 14:33
autor: koti
Witam. Wybraliśmy z żoną projekt budowlany, który został "napisany" pod pustaki ceramiczne 30 cm + 15 cm izolacji (wełna mineralna). Czy taka ściana będzie wystarczająco ciepła, czy lepiej domagać się zmiany materiału na coś innego?

Re: Z czego murować ściany?

: 20 Sty 2016, o 21:38
autor: Hubert-Oginski
Wszystko zależy od jakości materiałów. Przy porządnej wełnie (takiej o niskiej lambdzie) i pustaku Porotherm 30 taka ściana może mieć izolacyjność na poziomie U=0,2. To bardzo dobry wynik. Materiału bym nie zmieniał, bo ceramika to bardzo dobry materiał, zresztą nieprzypadkowo najpopularniejszy w Polsce w budownictwie jednorodzinnym...

Re: Z czego murować ściany?

: 21 Sty 2016, o 13:56
autor: robal
Ceramika to najrozsądniejszy wybór - w zimie łatwo taki dom ogrzać, a w lecie trudno przegrzać :) Mówię z doświadczenia własnego...:)

Re: Z czego murować ściany?

: 31 Sty 2016, o 20:43
autor: Macko1111
Można oczywiście zmienić materiał konstrukcyjny, to nawet nie jest specjalnie kosztowne w biurach projektowych. Tylko pytanie po co to robić? Masz jakieś dowody, że ściany z ceramiki są słabe? Wydaje mi się, że znacznie łatwiej jest znaleźć informacje, że to akurat dobry materiał

Re: Z czego murować ściany?

: 19 Lut 2016, o 19:56
autor: lolek
Ja mogę polecić Termalicę. W połączeniu ze styropianem i starannym wyeliminowaniu mostków cieplnych można naprawdę zmniejszyć koszty ogrzewania. Ja jeszcze planuję włączyć ogrzewanie w system inteligentnego domu by się grzało tuż przed przyjściem kogoś.

Re: Z czego murować ściany?

: 29 Lut 2016, o 12:46
autor: magic
lolek pisze:Ja mogę polecić Termalicę. W połączeniu ze styropianem i starannym wyeliminowaniu mostków cieplnych można naprawdę zmniejszyć koszty ogrzewania. Ja jeszcze planuję włączyć ogrzewanie w system inteligentnego domu by się grzało tuż przed przyjściem kogoś.
Jaki jest sens wykorzystywania Termalici w ścianie 2w? Przecież izolacyjność i tak się zrobi dociepleniem, więc sam materiał konstrukcyjny może być trochę słabszy termicznie, ale za to z lepszą akustyką i odpornością na ściskanie. Do ścian 2w optymalnym materiałem jest Porotherm. 1w ewentualnie zrobiłbym z betonu komórkowego, chociaż i to niekoniecznie (zależnie od ceny...)

Re: Z czego murować ściany?

: 10 Mar 2016, o 15:19
autor: janko
Hmm a od kiedy budowa domu to jakieś wyścigi z czasem? Jakie są parametry takiej konstrukcji, bo tej informacji nie mogę znaleźć na tej stronie... Jakie są koszty w porównaniu np. do standardowych konstrukcji murowanych? Jeżeli jedynym plusem tej technologii ma być czas wykonania, a wszystkie parametry (nośność, izolacyjność, akustyka) gorsze od np. Porothermu, to ja wybieram standardowe rozwiązanie :)

Re: Z czego murować ściany?

: 11 Mar 2016, o 09:31
autor: MaciekMaciek
Budowałem dom przez firmę z śląska i nie wyobrażam sobie podjąć się budowy samodzielnie. Firma dobra w swoim fachu, jednak mieszkamy juz 2 lata i brak jakichkolwiek wad co do usług a tym bardziej do technologii w jakiej wybudowaliśmy dom :) Polecam, superdom.pl 8-)

Re: Z czego murować ściany?

: 29 Mar 2016, o 22:15
autor: osbourne
Jakiekolwiek technologie prefabrykowane to niestety ryzyko, że dom nie będzie trzymał kątów 90st. w narożnikach i że ściany nie będą idealnie pionowo. Tutaj niewiele się już da skorygować na samej budowie, bo przyjeżdżają po prostu gotowe części i dom jest "składany". Przy technologii murowanej kontrola idzie na bieżąco, więc szanse na ewentualny błąd są bardzo małe. Dlatego w Polsce ciągle ludzie do budowy ciągle wybierają Porotherm, a nie rzekomo "innowacyjne" technologie, które nie gwarantują podstawowych parametrów...

Re: Z czego murować ściany?

: 29 Mar 2016, o 22:59
autor: wania
osbourne pisze:Jakiekolwiek technologie prefabrykowane to niestety ryzyko, że dom nie będzie trzymał kątów 90st. w narożnikach i że ściany nie będą idealnie pionowo. Tutaj niewiele się już da skorygować na samej budowie, bo przyjeżdżają po prostu gotowe części i dom jest "składany". Przy technologii murowanej kontrola idzie na bieżąco, więc szanse na ewentualny błąd są bardzo małe. Dlatego w Polsce ciągle ludzie do budowy ciągle wybierają Porotherm, a nie rzekomo "innowacyjne" technologie, które nie gwarantują podstawowych parametrów...
Dobrze powiedziane! Z brakiem kątów w domach prefabrykowanych to niestety prawda - u mnie w rodzinie jest taki dom, gdzie praktycznie każda ściana ucieka po kilka mm na metrze. Przy murowaniu z porothermu na każdym etapie można sobie przyłożyć łatę i sprawdzić czy ściany idą równo.