MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Rozmawiaj o czym chcesz o polityce, rozrywce, forum o sobie itd.
Regulamin forum
Sponsorem forum budowa jest Portal branży budowlanej oraz narzędzie Uwaga awaria
KasiaiMarcin
Posty: 7
Rejestracja: 15 Sie 2017, o 11:07

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: KasiaiMarcin » 1 Sty 2018, o 01:34

Mam pytanie odnośnie ogrzewania na ekogroszek lub paliwo stałe ilości kilowatowe piece montujecie w swoich jeżynach ?

google adsense
Google
 

Czarek i Danusia
Posty: 20
Rejestracja: 22 Lip 2016, o 12:11

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Czarek i Danusia » 3 Sty 2018, o 07:30

U nas wyliczyli 16KW i taki piec mamy

Magda i Mirek
Posty: 3
Rejestracja: 16 Sty 2018, o 16:51

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Magda i Mirek » 20 Sty 2018, o 00:43

Witam. Jesteśmy na etapie adaptacji projektu. Mam pytanie do wszystkich. Czy ktoś z Was zmieniał kąt nachylenia dachu w celu podwyższenia ścianki kolankowej?

gabo
Posty: 2
Rejestracja: 4 Lut 2018, o 21:17

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: gabo » 4 Lut 2018, o 21:29

Witam,
fundamenty już za nami, a ja mam kilka pytań do was. ;)
Myślę już nad oknami dachowymi. W projekcie są 78x140 zastanawiam się czy nie za duże, mogę prosić o zdjęcia jak to wygląda na tle całego pomieszczenia? ( przy okazji jakie okna polecacie?)
Czy ktoś robił w jadalni okno tarasowe?
Pod schodami mam zaplanowaną pralnie i mam pytanie, czy to zda egzamin?, czy jest tam dość miejsca na pralkę, zlew jakieś półki i żeby swobodnie się tam poruszać?
Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

bronek11
Posty: 1
Rejestracja: 6 Lut 2018, o 12:01
Lokalizacja: Poznań

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: bronek11 » 6 Lut 2018, o 12:03

Słyszałem, że nie jest to takie proste jak może się wydawać. Trzeba się natrudzić aby wszytko było w porządku.

KasiaR
Posty: 4
Rejestracja: 22 Lut 2017, o 10:08

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: KasiaR » 7 Lut 2018, o 14:56

Witajcie!!!
Dlaczego nikt z budujących jeżynkę lub już mieszkających nic nie pisze!!! Wiem , że zima ale niektórzy pewnie już wykańczają w środku i jakieś zdjęcia chętnie byśmy zobaczyli. Ja znowu z zapytaniem, szczególnie do Czarka i Danusi ponieważ mają oni stropodach dlatego bardzo proszę o informację jak obrobiliście okno dachowe w stropodachu. My na szczęście posiadamy tylko jedno takie okno na klatce schodowej (musiało być gdyż byłoby za ciemno) ale teraz mamy dylemat jak dobrze go ocieplić żeby nic się nie skraplało i ciepło nie uciekało. Jak przytwierdziliście stelaże do stropodachu, czy płyta osb , trudno znaleźć informacje na ten temat dlatego proszę o radę. Pozdrawiam

KasiaiMarcin
Posty: 7
Rejestracja: 15 Sie 2017, o 11:07

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: KasiaiMarcin » 9 Lut 2018, o 12:26

My czekamy na wiosnę . Jesteśmy na etapie pobudowanych fundamentów. Zastanawiamy się nad dodatkowym wieńcem na fundamentach lecz to podwyższy cały dom .Ponieważ powstaly dwa mikro pęknięcia w pionie od góry do dołu fundamentów. Prawdopodobnie to skurcz bloczków. Nie wiem czy się tym wogole przejmować. Ponieważ gdyby robiła to ekipa to napewno by nawet nie wspomnieli i Mirowski dalej.

Radek
Posty: 3
Rejestracja: 18 Paź 2017, o 00:12

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Radek » 13 Lut 2018, o 15:05

odpowiedź do gabo,
pod schodami wyższa połowa pomieszczenia nie jest zła, pewnie zmieści pralkę i umywalkę, ale o jakiejś swobodzie i o półkach wg mnie raczej nie ma mowy. Ewentualnie niskie szafki w tej niższej części (u mnie pomieszczenie jest o 60 cm niżej niż posadzka na gruncie). Okno tarasowe pojawiło się w koncepcji niedawno. Zamiast okna fasadowego 240cm, będzie stał na środku słup wymurowany z pustaka (60cm szerokości) i po obydwu stronach zostaje po 90 cm na okna tarasowe. Lepiej to będzie wyglądać no i konstrukcja mocniejsza. Jak tylko pogoda pozwoli to przystępujemy do wycięcia ściany do samego dołu i murowania słupka.

Magda i Mirek, po co podwyższacie ścianę kolankową? I tak jest wysoka, ja nawet obniżyłem ją o 12 cm. Wg mnie u góry będą całkiem wysokie pomieszczenia

KasiaiMarcin
Posty: 7
Rejestracja: 15 Sie 2017, o 11:07

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: KasiaiMarcin » 15 Lut 2018, o 20:29

Witam. Mamy kilka pytań. Czy robiąc kotłownie na paliwo stałe, obniżyliśmy posadzkę pod piecem? Jaki ile kosztowały was okna . Jaki koszt dachu?

Mirek
Posty: 100
Rejestracja: 11 Paź 2013, o 19:31
Kontaktowanie:

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Mirek » 16 Lut 2018, o 18:24

Witam,
to ja też coś napiszę..

założyłem Klimę w jeżynie bo w lato się nie da mieszkać na poddaszu, i ogólnie buduje teraz garaż, uważam że to wielki błąd że nie wybrałem od razu projektu z garażem, codziennie sobie pluje w brodę jak idę do samochodu go odmrażać, nawet jak wybuduje drugi garaż i będzie ogrzewany to zawsze do niego trzeba najpierw dojść, kolega sobie z kotłowni wchodzi do garażu i ma cieplutki samochodzik...

Kasia R, u mnie nie ma stropodachu, ale jak bym teraz robił to po to żeby zaoszczędzić na klimatyzacji w lecie i na ocieplaniu poddasza tymi wszystkimi kartongipsami itp. Jak masz otynkowane wystarczy ocieplić od góry wełną i położyć dach, tak mi się wydaje ale murarzem nie jestem.

@Gabo - wielkości okien mamy jak w projekcie, wcale nie są za małe ani za duże. Okno tarasowe na bocznej ścianie widziałem w jeżynie u kogoś na tym forum, przejrzyj tematy.
Ogólnie sam dodawałem dużo zdjęć i nawet film na YT wpisz mtjeżyna na youtubie.
Pod schodami mam właśnie suszarkę automatyczną wielkościowo jak pralka i jest super, obok regał na pierdoły, pralkę obecnie mamy pod blatem kuchennym w zabudowie i na pewno nie przenosił bym jej pod schody, myślę że zlew pod schodami na pewno nie potrzebny bo nic tam nie będziesz przepierać, takie rzeczy się robi w łazience, tam ciasno nisko, wystarczy że pójdziesz po pranie i ew. środki czystości, mopy itp. Aha mam też odkurzacz centralny pod schodami.

@MAgda i Mirek u mnie kąta nie zmienialiśmy i chyba jak w projekcie ogólnie jeżyna jest bardzo wysoka, i nawet na strychu można stać wyprostowanym na 2m szer.

@ KasiaiMarcin u nas 15 kw i daje radę mam tylko problem z dogrzaniem sypialni na górze z powodu wadliwie docieplonego okna, reszta pokoi spokojnie dogrzane w zimie do 22 stopni Groszek idzie 15kg na dobę około z włączaną podłogówką jak bym ją wyłączył to bym się na pewno zmieścił 10kg na dobę

@Radek ja mam okno w każdym pokoju rądko się ich używa bo cały czas w większości zasunięte roletą 100% ponieważ z rana widno się robi za szybko, ale w lato fajnie się budzi człowiek jak nad głową słychać ptaszki śpiewają albo wieczorem żabki bajka :D

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości