Pytanie o normę budowlaną

Aby wykonywane przez nas prace były zgodne z prawem.
Regulamin forum
Artykuły eksperckie: - Prawo budowlane - zobacz firmy budowlane z kategorii: Firmy budownictwo SPONSOR: Szamba kompleksowo
Awatar użytkownika
Sławomir

Pytanie o normę budowlaną

Post autor: Sławomir » 9 Kwi 2013, o 18:39

Witam
Mam ogromną prośbę o podanie normy budowlanej w której będzie temat dotyczący kanalizacji.
Potrzebne mi to jest do sprawdzenia czy deweloper poprowadził zgodnie z normą pion kanalizacyjny w bloku sześcio piętrowym , który przebiega przez moje mieszkanie a dokładnie w ścianie pomiędzy salonem a sypialnią dodam że nie jest niczym wygłuszona , ma ją przykryć tylko dwa centymetry tynku a gdyby było mało to zaraz pod podłogą jest zamontowane kolano 90 stopni . Gdy kupowałem to mieszkanie dostałem projekty i na żadnym nie była zaznaczona ta rura tylko piony w łazience (konin) który też zrobił inaczej niż w projekcie ( miał być prostokątny 60/30 a jest w kształcie dwóch schodów o wymiarach 25/25 i w sumie zabiera miejsce o wym. 50/50 ), to mi akurat aż tak bardzo nie przeszkadza . Najbardziej obawiam się hałasu spuszczanej wody i obijających się fekaliów o to kolano, na moje nieszczęście przy tej ścianie ma stać łóżko.

Bardzo proszę o poradę co z tym fantem można zrobić
z góry bardzo dziękuje

Pozdrawiam

google adsense
Google
 

mppa
Posty: 4
Rejestracja: 3 Maj 2013, o 09:02
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pytanie o normę budowlaną

Post autor: mppa » 8 Lip 2013, o 13:50

Witam,

PN-EN 12056 "Systemy kanalizacji grawitacyjnej wewnątrz budynków"- norma ma kilka części.
PN-92-B-01707
"Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie"

Jeśli deweloper wybudował budynek niezgodnie z projektem, punktem wyjścia do rozważań na temat ewentualnej odpowiedzialności dewelopera, wobec kupującego jest treść umowy łączącej strony.
W przypadku sprzedaży mieszkania np. o zmniejszonej wartości lub użyteczności albo gdy obiekt nie ma właściwości, które wskazano w umowie, przysługują Panu określone prawa z tytułu rękojmi za wady fizyczne budynku. Może Pan odstąpić od umowy albo żądać obniżenia ceny (przepisy kodeksu cywilnego).

Deweloper może jednak pozbawić Pana prawa do odstąpienia od umowy bądź żądania obniżenia ceny, jeśli usunie on wady. Wybudowanie niezgodnie z projektem jest jednak raczej nieusuwalną wadą.
Kupujący traci prawo dochodzenia roszczeń z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy, jeżeli nie zawiadomi dewelopera o wadzie w ciągu miesiąca od jej wykrycia.
Trudno będzie dochodzić uprawnień z tytułu rękojmi, jeśli w chwili sprzedaży wiedział Pan o odstępstwach od projektu lub innych wadach (zwłaszcza gdy były widoczne gołym okiem) i podpisał akt notarialny zawierający oświadczenie, że zapoznał się ze stanem budynku i nie zgłasza zastrzeżeń.

Pozdrawiam.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości