Budowa zagrodowa

Aby wykonywane przez nas prace były zgodne z prawem.
Regulamin forum
Artykuły eksperckie: - Prawo budowlane - zobacz firmy budowlane z kategorii: Firmy budownictwo SPONSOR: Szamba kompleksowo
Awatar użytkownika
pablo1631

Budowa zagrodowa

Post autor: pablo1631 » 9 Kwi 2013, o 18:39

Witam.Mam pytanie ponieważ staramy sie o pozwolenie na budowe na działce rolnej należącej do rolnika (ojciec) chcielismy razem z siostrą wybudować na niej blizniaka jednak na budowe blizniaka w zabudowie zagrodowej nie dostaniemy zgody.Chcielismy przekrztałcic projekt u archiekta żeby zrobił nam BUDYNEK JEDNORODZINNY DWULOKALOWY.Czy w ten sposób dostaniemy poswolenie na budowe takiego projektu?

google adsense
Google
 

mppa
Posty: 4
Rejestracja: 3 Maj 2013, o 09:02
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Budowa zagrodowa

Post autor: mppa » 8 Lip 2013, o 13:50

Witam,

Budowa domu mieszkalnego na działce rolnej możliwa jest jedynie przez rolnika- jest bowiem bezpośrednio związany z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.
Zgodnie z art. 6 ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, rolnik to osoba fizyczna będąca właścicielem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych o łącznej powierzchni użytków rolnych nieprzekraczającej 300 ha, prowadząca osobiście gospodarstwo rolne, posiadająca kwalifikacje rolnicze, zamieszkała w gminie, na obszarze której położona jest jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład tego gospodarstwa. Przez osobiste prowadzenie gospodarstwa rolnego należy rozumieć podejmowanie wszelkich decyzji dotyczących działalności rolniczej w tym gospodarstwie. Kwalifikacje rolnicze ma osoba, która uzyskała wykształcenie rolnicze co najmniej zasadnicze lub wykształcenie średnie lub wyższe albo osobiście prowadziła gospodarstwo rolne lub pracowała w nim przez co najmniej pięć lat.

Jeśli status rolnika posiada wyłącznie Pana ojciec, może wybudować on budynek mieszkalny, przeznaczony na potrzeby prowadzonego gospodarstwa rolnego. I teraz pytanie- czy rolnikowi potrzebne będzie budynek dwulokalowy?
Natomiast jeśli planowana inwestycja nie ma związku z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, inwestor przed rozpoczęciem robót jest obowiązany taki grunt odrolnić.
Istotny jest również wypis i wyrys z planu miejscowego lub decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Pozdrawiam.


Ostatnio przesunięty w górę 8 Lip 2013, o 13:50 przez: Anonymous.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość