Farba zamiast styropianu

Wszystko z czego nasze gospodarstwo jest zbudowane
Regulamin forum
Reklama: Szamba ekologiczne - zobacz darmowe ogłoszenia z kategorii: materiały budowlane
klarkos
Posty: 7
Rejestracja: 11 Wrz 2015, o 11:30

Farba zamiast styropianu

Post autor: klarkos » 20 Paź 2015, o 11:20

Słyszeliscie o farbie z technologią NASA? warstwa farby jest jak 7-mio centymentrowa warstwa styropianu, a jednak sciana zachowuje się, inaczej, oddycha. Docieplanie budynków styropianem nie jest jedyną możliwością –jak mówi dr inż. arch. Marek Sztafrowski,- istnieją inne alternatywne rozwiązania, które są korzystniejsze ze względu na zasady fizyki budowli oraz większe możliwości wykonywania dociepleń na różnych kształtach ścian zewnętrznych.

Takie farby to farby, o których mówi się “powłoki termiczne” One zawierają nanogranulki ceramiczne, dzięki czemu ciepło jest rozprowadzane na całej powierzchni malowanego materiału. Poza tym są paroprzepuszcalne, więc pozwalają ścianie “oddychać”. Malować tym materiałem możemy zarówno elewację jak i wnętrza pomieszczeń.
Dla mnie to nowość.
I koszt malowania jest tanszy niz oklejanie styropianem, (koszt licozny z wypozyczeniem rusztowan itd) Tu też trwa to szybciej.

google adsense
Google
 

ziajka
Posty: 28
Rejestracja: 1 Cze 2015, o 09:47

Re: zamiast styropianu

Post autor: ziajka » 12 Gru 2015, o 18:20

Nie słyszałam o takiej farbie, ale wątpię, że mogłaby wystarczyć zamiast styropianu.

Adaś11
Posty: 19
Rejestracja: 1 Wrz 2016, o 18:57

Re: zamiast styropianu

Post autor: Adaś11 » 30 Wrz 2016, o 05:52

Co?? Raczej nie możliwe aby farba zastąpiła styropian czy wełnę mineralną.

lolek
Posty: 29
Rejestracja: 18 Maj 2013, o 14:00

Re: Farba zamiast styropianu

Post autor: lolek » 29 Cze 2017, o 22:02

Są podobno tynki termoizolacyjne, ale nie bardzo wierzę w ich skuteczność. Teraz najnowocześniejsze to te cienkowarstwowe. Foveo Tech dobre produkuje, ale nici z ocieplania domu warstwą tynku. To po prostu nie ma prawda zadziałać, chociaż może jakieś właściwości izolacyjne te tynki termo mają. Jeśli tak to nikłe.

celebi
Posty: 2
Rejestracja: 21 Gru 2016, o 17:37

Re: Farba zamiast styropianu

Post autor: celebi » 12 Lip 2017, o 15:04

Nie, nie ma opcji, by jakaś farba zastąpiła cały system ociepleń. Każdy fachowiec to potwierdzi, to musi być zestaw kompatybilnych elementów jak zaprawa klejowa, płyta termoizolacyjna, masa do warstwy zbrojnej,siatka zbrojąca i tynk. Tylko i wyłącznie farba elewacyjna jest opcjonalna, bez niej cały system i tak spełnia swoje funkcje. Jeśli interesują Ciebie tańsze rozwiązania to postaw na system Classic od Caparola. Kompletny system jest kompatybilny, daje dobrą termoizolacje i można kłaść nawet na budynkach użytkowanych, na podłożach otynkowanych czy pokrytych powłokami malarskimi

lolek
Posty: 29
Rejestracja: 18 Maj 2013, o 14:00

Re: Farba zamiast styropianu

Post autor: lolek » 31 Lip 2017, o 12:25

Ja bardziej skłaniałbym się nadal w kierunku tradycyjnego systemu. Czyli pokład + tynk + farba elewacyjna. Najbardziej podoba mi się oferta marki Foveo Tech. Oczywiście dom ocieplony styropianem. Nie wiem jak z trwałością i skutecznością podanego rozwiązania, ale pierwsze o nim słyszę i miałbym chyba trochę obaw odnośnie także skuteczności.

Hellgirl1988
Posty: 1
Rejestracja: 14 Gru 2021, o 11:39

Re: Farba zamiast styropianu

Post autor: Hellgirl1988 » 14 Gru 2021, o 14:01

:shock: Chyba jednak zostanę przy sprawdzonym styropianie. Mam dom docieplony grafitowym styropianem o grubości 20cm 0,031 od Kabexu i po dwóch latach ogrzewanie nie narzekam. Ci którzy mówili, że "po co ci tyle styropianu" płacą średnio 3 tysiące złotych więcej niż ja w skali roku za ogrzewanie domu.

RobertN
Posty: 6
Rejestracja: 30 Gru 2021, o 15:18

Re: Farba zamiast styropianu

Post autor: RobertN » 3 Sty 2022, o 10:32

Też pierwsze słyszę i zaufanie do takich rzeczy nie będzie proste ani szybkie

Angie91
Posty: 5
Rejestracja: 28 Mar 2022, o 10:49

Re: Farba zamiast styropianu

Post autor: Angie91 » 26 Sie 2022, o 14:29

Ja tez jestem za styropianem, poza tym zawsze to jest też jakaś ochrona przed zimnem ;)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości