Buda dla psa ZIMĄ

Wszystko to co wokół naszego domu...
Regulamin forum
Sponsor forum - Ogrodzenia betonowe - zobacz firmy budowlane z kategorii: usługi budowlane
KrzysiekMeciel

Buda dla psa ZIMĄ

Post autor: KrzysiekMeciel » 19 Paź 2016, o 12:54

Witam wszystkich Forumowiczów,

zarejestrowałem tu konto, bo mam problem. Żona od roku wkręcona jest w blogi. Ale oczywiście nie w tym problem. Problem polega na tym, że naczyta się, jak to ludziom wszystko wychodzi i zaraz myśli, że jesteśmy rodziną supermanów. Teraz dostałem link:

Kod: Zaznacz cały

ukryty
z przykazaniem: Krzyś, zrób psu taką, ty umiesz. Cieszę się, że mnie docenia. Problem - kolejny już - w tym, że ja NIGDY niczego nie zrobiłem. Nie wiem, skąd jej przekonanie, że dam radę. Pewnie zagrała na męskim ego, za późno, udało jej się.

Tak więc robię przerwę w pracy, dodaję temat i za parę dni pojawię się z nadzieją, że ktoś mi poradzi, jak się do tematu zabrać. Buda ma być duża (na Husky'ego), estetyczna, ocieplana, a najlepiej taka sama, jak na obrazku z linku (znając życie, jeśli będzie inna, zgarnie mi się od szanownej Żony).

Z góry dzięki.

Reklama na forum budowlanym:
google adsense
Google

Awatar użytkownika
Dumbell

Re: Buda dla psa ZIMĄ

Post autor: Dumbell » 25 Paź 2016, o 09:35

Wystarczy, że zbijesz ją z desek. Nie ma w tym nic trudnego, po prostu są to prace warsztatowe. Jeżeli chodzi o ocieplenie to wystarczy wyłożyć środek np. watą do ociepleń lub 5 cm styropianem. Buda nie może być zbyt duża, bo inaczej będzie dochodziło do wymiany ciepła i psu będzie zimno. Ogólnie pies w trakcie mrozów powinien być zabierany do domu, bo przy -15 stopniach buda nie wystarczy.

KrzysiekMeciel

Post autor: KrzysiekMeciel » 6 Gru 2016, o 08:40

Nie no, jasne, połączenie pies i mrozy nie wchodzi w grę, nie jestem sadystą :) Chodziło mi raczej o temperatury 0-10 stopni, gdy wyjeżdżamy gdzieś na więcej godzin i nie chcemy zamykać psa samego w domu.

Nie wyrobiłem się z tą budową w tym roku, a teraz już zaczyna śnieżyć, więc sobie odpuszczę i zabiorę się za temat w przyszłym. Tak czy inaczej, dzięki za rady!

Dede

Post autor: Dede » 8 Gru 2016, o 15:15

Zawsze możesz kupić taką prostą bude i powiedzieć żonce ze sam wystrugałeś. Najbardziej nie lubie jak ktoś mi takie zajęcia wynajduje, jak ma czas i chęć to niech sama sobie ją robi ;p oczywiście bez obrazy, chodzi mi tylko o wymyślanie zajęć

Awatar użytkownika
paluszek00

Post autor: paluszek00 » 12 Gru 2016, o 09:52

ale jak się zrobi samemu, to później jest ta satysfakcja, ze to nasze ręce to zrobiły i można się pochwalić znajomym :) kto nie lubi się chwalić niech pierwszy sie odezwie :)

napasstnic

Post autor: napasstnic » 20 Lut 2017, o 14:53

Pies do domu, niech mieszka z wami to i problem budy się rozwiąże ;)

lolek

Post autor: lolek » 31 Maj 2017, o 16:27

Tylko w przypadku budy trzeba być ostrożnym w stosowaniu Vidaronu, impregnatów i innych takich, bo nie wiadomo jak pies zniesie kontakt z chemią. Najlepiej takie drewno zakonserwować czymś naturalnym, np. olejem lnianym czy czymś podobnym. A samo sklecenie desek jest dość łatwe, myślę, że dla nikogo nie powinno stanowić to większego problemu.

patrykdomino

Post autor: patrykdomino » 25 Cze 2017, o 15:09

Ja gotową budę zamówiłem na allegro, solida, nie droga i tylko trzeba było samemu złożyć, a to nie trudnego :)

Odpowiedz