Co na dach?

Więźba dachowa, Pokrycia dachowe, Obróbki blacharskie, Rynny, Kominy i inne z tym związane tematy.
Regulamin forum
Artykuły eksperckie - dachy - zobacz firmy budowlane z kategorii: Budownictwo
Awatar użytkownika
tomek_rozek

Re: Co na dach?

Post autor: tomek_rozek » 28 Wrz 2016, o 22:41

Blachodachówka to dość słabe rozwiązanie, chociaż na pewno dużo tańsze od ceramiki. Ale jak popatrzeć na dom jak na długotrwałą inwestycję to wychodzi, że taniej wziąć ceramikę. To trochę jak z podłogami - można kupić tanie panele a można drogie deski. Oba rozwiązania spełnią swoją funkcję równie dobrze, ale jednak zwolenników tego "droższego" przyciągają inne cechy, niż cena. My zdecydowaliśmy się na Koramic Alegra 9, czyli ceramikę. Dachówka nam się spodobała, a z racji dużych wymiarów wychodziła całkiem tanio za m2 no i przy wycenianiu kosztów wykonania. Na pewno było to rozwiązanie cenowo bliżej blachodachówki niż np. dachówka karpiówka.

google adsense
Google
 

Florian312
Posty: 18
Rejestracja: 5 Wrz 2016, o 16:01

Re: Co na dach?

Post autor: Florian312 » 29 Wrz 2016, o 16:30

Warto pamiętać, że są też dachówki betonowe m.in w Braas stosują jedną z najlepszych technologii trójwarstwową CISAR, która składa się z warstwy nośnej, uszlachetniającej i wygładzającej dodatkowo posiada podwójną powłokę akrylową Lumino.

Dawid313
Posty: 6
Rejestracja: 23 Wrz 2016, o 08:55

Re: Co na dach?

Post autor: Dawid313 » 6 Paź 2016, o 19:02

Zgadzam się klasyczne dachówki betonowe nie są tak dobre jak w technologii CISAR 3 warstwy odpowiadają zupełnie za co innego a dodatkowo powłoka lumino zapewni piękny wygląd bez porostów i zabrudzeń.

Maniekk1
Posty: 23
Rejestracja: 3 Wrz 2016, o 19:18

Re: Co na dach?

Post autor: Maniekk1 » 22 Paź 2016, o 14:34

Przem masz całkowitą rację. Jeszcze jest fajna okazja jak Jesienne Dachobranie 2016 w Braas jednak tylko do 30 października można mieć dachówkę jednego z najlepszych producentów Braas

Awatar użytkownika
gasiennica_matylda

Re: Co na dach?

Post autor: gasiennica_matylda » 25 Paź 2016, o 23:24

Żadna powłoka na dachówce betonowej nie poprawi jej parametrów na dłuższy okres czasu. Przyczyna jest bardzo prosta - po kilku latach każda powłoka ulegnie destrukcji i zostanie zwykły barwiony beton. Te powłoki są fajne tylko w momencie zakupu dachówki. Ceramika to inne technologia i tam powłoki są niepotrzebne - dachówki są wypalane w docelowym kolorze i pokrywane potem warstwą zabezpieczającą, która też jest jeszcze dodatkowo wypalana. Beton wychodzi z procesu technologicznego w kolorze szarym i dopiero potem jest poprawiany poprzez obróbkę chemiczną. To zasadnicza różnica, którą widać po kilku latach użytkowania. Sam mam dachówkę betonową i nie jestem z niej zadowolony... Moja siostra ma natomiast dachówkę ceramiczną angobowaną (firma Koramic) i mimo że jest położona dwa lata wcześniej niż moje betonówki to wygląda zdecydowanie lepiej. Tak to niestety jest i trudno z tym polemizować :/

Adaś11
Posty: 19
Rejestracja: 1 Wrz 2016, o 18:57

Re: Co na dach?

Post autor: Adaś11 » 30 Paź 2016, o 09:47

Oczywiście, zależy jaka dachówka. W Braas dachówki betonowe również są barwione w masie. Jeżeli nie ma ktoś odpowiednich środków na ceramikę to zostaje dużo lepsza od blachy dachówka betonowa ok.15-20% tańsza. Sam mam ceramikę i jest to płaska dachówka Turmalin z glazurą, jednak wcale nie podchodziłbym do tamtego rodzaju tak sceptycznie.

Florian312
Posty: 18
Rejestracja: 5 Wrz 2016, o 16:01

Re: Co na dach?

Post autor: Florian312 » 20 Lis 2016, o 21:10

Jest tak dział jak Zapytaj Eksperta Braas zarówno na niektórych forach jak muratordom czy na ich stronie. Jeżeli pojawiły się jakieś wątpliwości to czemu nie zapytać ;)

Comes
Posty: 2
Rejestracja: 30 Lis 2016, o 14:46

Re: Co na dach?

Post autor: Comes » 30 Lis 2016, o 14:49

ale też zapewne droższe.

Maniekk1
Posty: 23
Rejestracja: 3 Wrz 2016, o 19:18

Re: Co na dach?

Post autor: Maniekk1 » 20 Gru 2016, o 06:06

Akurat sami tego nie montujemy tylko dekarze. Nam pozostaje wybór dachówki. Według mnie dobry będzie ponadczasowy Topas 11V, którego uniwersalny styl będzie w cenie nawet za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

Adaś11
Posty: 19
Rejestracja: 1 Wrz 2016, o 18:57

Re: Co na dach?

Post autor: Adaś11 » 29 Gru 2016, o 19:19

Ogólnie producent Braas to jeden z najlepszych wyborów jakie można podjąć wybierając dachówki. Co do ceny przekrój jest szeroki, zostali budowlaną marką roku i dachówki są zrobione z ogromną dokładnością u nas nie było żadnych odrzutów.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości