Tradycyjne deskowanie czy płyta MFP / OSB ??

Więźba dachowa, Pokrycia dachowe, Obróbki blacharskie, Rynny, Kominy i inne z tym związane tematy.
Regulamin forum
Artykuły eksperckie - dachy - zobacz firmy budowlane z kategorii: Budownictwo
koloryt
Posty: 6
Rejestracja: 22 Mar 2013, o 10:02

Tradycyjne deskowanie czy płyta MFP / OSB ??

Post autor: koloryt » 9 Kwi 2013, o 14:01

Co lepsze deskowanie czy płyta?? Za i przeciw ...

Tradycyjne deskowanie jest tańsze niż wyłożenie dachu płytami OSB, bądź MFP. Czy oby na pewno? Biorąc pod uwagę, że aby uzyskać na dachu grubość płyty np. 22 mm, należało by dach pokryć deskami podwójnie, aby uzyskać taką grubość, a zarazem wytrzymałość. Ponadto, przy deskowaniu jest więcej szczelin z czym wiąże się większa powierzchnia przenikania wiatru co wpływa na oszczędność później przy ogrzewaniu domu. Dodatkowo płyty lepiej tłumią hałas niż deski.

Mile widziane pomysły, przemyślenia, a w szczególności doświadczenia w tym temacie.....

google adsense
Google
 

Hadron
Posty: 2
Rejestracja: 24 Kwi 2013, o 11:57

Re: Tradycyjne deskowanie czy płyta MFP / OSB ??

Post autor: Hadron » 24 Kwi 2013, o 12:04

Obydwa rozwiązania dają dużo więcej niż standardowo oczekuje się od dachu, dlatego aż tak bardzo nie należy się nad tym rozwodzić. Moim zdaniem należy przeliczyć co taniej wyjdzie w sumie z robocizną i do dzieła. A czy jak już rozmyślasz o pełnym deskowaniu to czy zastanawiałeś się nad papowaniem?

Florian312
Posty: 18
Rejestracja: 5 Wrz 2016, o 16:01

Re: Tradycyjne deskowanie czy płyta MFP / OSB ??

Post autor: Florian312 » 29 Wrz 2016, o 16:47

Można zastosować izolacje nakrokwiowe DivoDamm Pro od Braas, które świetnie zatrzymują mostki cieplne oraz można zastosować na całej powierzchni dachu zamiast deskowania.

Maniekk1
Posty: 23
Rejestracja: 3 Wrz 2016, o 19:18

Re: Tradycyjne deskowanie czy płyta MFP / OSB ??

Post autor: Maniekk1 » 22 Paź 2016, o 14:35

Ja zrobiłem tak jak pisze Florian mostki cieplne super zredukowane, aż sam byłem zaskoczony pod kamera termowizyjna. Warto sprawdzić je na stronie monier.pl

Awatar użytkownika
kotwworku

Re: Tradycyjne deskowanie czy płyta MFP / OSB ??

Post autor: kotwworku » 16 Gru 2016, o 17:02

U mnie jest akurat spory spadek na dachu i w ogóle nie mam pełnego deskowania pod dachówkami ceramicznymi, tylko specjalną membranę (Koramic). Nie odczuwam jakichś negatywnych skutków takiej konstrukcji, a prace budowlane staniały o jakieś 8 tysięcy złotych i były zrobione szybciej o ok. dwa tygodnie.


Ostatnio przesunięty w górę 16 Gru 2016, o 17:02 przez: Anonymous.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości