Jaką gaśnicę do garażu wybrać?

Przeczytaj więcej o tym czym i na czym najlepiej pracować
Regulamin forum
Budoloper.pl: przedstawia - maszyny budowlane - firmy z naszego forum Ile kosztuje
Awatar użytkownika
IggyPop
Posty: 17
Rejestracja: 2 Cze 2014, o 11:29

Jaką gaśnicę do garażu wybrać?

Post autor: IggyPop » 15 Wrz 2016, o 09:52

Witam wszystkich, niedawno postawiłem garaż w którym trzymam trochę ważnych dla mnie rzeczy (na przykład samochód :P ). Chcę zwiększyć swoje i jego bezpieczeństwo i postawić sobie na honorowym miejscu gaśnicę. Interesuje mnie taka gaśnica, która nie zostawi śladów. nie wiem czy to możliwe w pełni, ale im lepiej, tym... no, lepiej. To jak? jaką gaśnicę do garażu wybrać?

google adsense
Google
 

Awatar użytkownika
Kutinio

Re: Jaką gaśnicę do garażu wybrać?

Post autor: Kutinio » 19 Wrz 2016, o 10:00

typów i rodzajów gaśnic jest multum, sam sie w tym tracę ale co wiem to powiem: najprostsze są proszkowe, ale na pewno zostawiają ślady. są też wodne-mgłowe, śniegowe itp. sporo zależy od rodzaju pożaru (są trzy kategorie: A, B i C). poczytaj sobie dokładnie w internecie

Awatar użytkownika
Olo

Re: Jaką gaśnicę do garażu wybrać?

Post autor: Olo » 27 Wrz 2016, o 16:17

ja bym właśnie polecił te wodnąmgłową. Do garażu pasuje bo robi chyba najmniej zniszczeń

Awatar użytkownika
IggyPop
Posty: 17
Rejestracja: 2 Cze 2014, o 11:29

Re: Jaką gaśnicę do garażu wybrać?

Post autor: IggyPop » 29 Wrz 2016, o 15:58

o dzięki, filmik się przydał. jeszcze się rozejrzę po sklepach w okolicy ale chyba się zdecydowałem

Awatar użytkownika
Olok

Re: Jaką gaśnicę do garażu wybrać?

Post autor: Olok » 30 Wrz 2016, o 11:37

a komputerówka? one mają małe pojemności, ale ponoć da sie nawet tym gasić dokumenty, więc do auta może też będzie spoko, doczytaj :)

Florian312
Posty: 18
Rejestracja: 5 Wrz 2016, o 16:01

Re: Jaką gaśnicę do garażu wybrać?

Post autor: Florian312 » 30 Wrz 2016, o 20:55

Ja bym wział proszkową duzo więcej rzeczy można zgasić.

Lescott
Posty: 46
Rejestracja: 17 Cze 2014, o 14:45

Re: Jaką gaśnicę do garażu wybrać?

Post autor: Lescott » 18 Paź 2016, o 12:17

każda gaśnica jest skuteczna jak ma ją w rękach ktoś przeszkolony i analogicznie żadna nie pomoże jak jej użytkownik nie będzie wiedział za któy koniec chwycić. to niestety jest smutna prawda.

Leslaw
Posty: 2
Rejestracja: 11 Sie 2014, o 11:03

Re: Jaką gaśnicę do garażu wybrać?

Post autor: Leslaw » 20 Paź 2016, o 10:37

nie taka smutna, jak się jest przeszkolonym :P Ale biorąc pod uwagę ogół to faktycznie jest sie czym martwić. czy mi sie wydaje, czy tylko ogniochron organizuje szkolenia ppoż?

Awatar użytkownika
Rupert

Re: Jaką gaśnicę do garażu wybrać?

Post autor: Rupert » 21 Lis 2016, o 15:59

Tak ale to są szkolenia dla serwisantów a nie dla chlebojadów zwykłych. Jeśli chodzi Ci o szkolenia z obsługi gaśnic i tego jak radzić sobie (a może jak w ogóle się zachowywać) w razie pożaru to może jakieś jednostki OSP robią coś takiego w szkole? Muszę podpytać latorośle może coś będą wiedzieć

Lescott
Posty: 46
Rejestracja: 17 Cze 2014, o 14:45

Re: Jaką gaśnicę do garażu wybrać?

Post autor: Lescott » 23 Lis 2016, o 09:15

Mam wrażenie, że to już nieaktualne. Kiedyś takie szkolenia były ale mój syn nigdy nic nie opowiadał. Tylko raz był strażak na jakimś dniu dziecka i mogli wejść do wozu strażackiego pooglądać sobie środek i tyle.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości