Czy trzeba gruntować ściany przed ocieplaniem styropianem

Tutaj znajdziesz informację o pracach takich jak: tynkowanie, murowanie ścian, wylewanie posadzek, stropy i inne
Regulamin forum
Artykuły eksperckie - Szamba w 2018 - Sponsor: Jakie szambo wybrać?
Awatar użytkownika
RobertRob

Czy trzeba gruntować ściany przed ocieplaniem styropianem

Post autor: RobertRob » 9 Sie 2016, o 03:49

Proszę o poradę, czy trzeba ściany gruntować przed klejeniem styropianu? Dodam, że będę kleić pianą, nie zaprawą.

google adsense
Google
 

Awatar użytkownika
RobertROb

Re: Czy trzeba gruntować ściany przed ocieplaniem styropiane

Post autor: RobertROb » 16 Sie 2016, o 09:34

Szykował mi się pracujący długi weekend, ale na szczęście poszło nam szybciej na budowie i w sobotę zamknęliśmy temat. Ten Tytan 60 Sekund jest naprawdę spoko, muszę powiedzieć. Wystarczyło polecieć wokół krawędzi styropianu i trochę na środku, by wszystko ładnie chwyciło. Z zegarkiem nie liczyłem, ale faktycznie po kilku minutach trzymało jak ta lala. Coś czuję, że się przerzuciły na dłużej.

Awatar użytkownika
Waldi

Re: Czy trzeba gruntować ściany przed ocieplaniem styropiane

Post autor: Waldi » 14 Wrz 2016, o 09:52

No właśnie u nas używamy zaprawy, ale już mnie łupie w krzyżu od noszenia tych worów. Może trzeba pójść z duchem czasu i spróbować czegoś takiego jak tytan. Będzie lżej i jeśli obejdzie się bez gruntowania, skończą się wieczne narzekania na przerwy technologiczne i inne "czasowydłużacze".

Unkgar
Posty: 2
Rejestracja: 28 Wrz 2016, o 09:55

Re: Czy trzeba gruntować ściany przed ocieplaniem styropiane

Post autor: Unkgar » 28 Wrz 2016, o 09:56

Ja u siebie gruntowałem ale no to zależy też od materiału.

Awatar użytkownika
Szefu

Re: Czy trzeba gruntować ściany przed ocieplaniem styropiane

Post autor: Szefu » 26 Paź 2016, o 09:41

@up no dokładnie - jak używasz kleju z wora, a dodatkowo ściana jest zabrudzona, nierówna, to lepiej polecieć gruntem. Ale jeśli używasz pianokleju, to IMO nie ma potrzeby gruntowania, bo on sam na początku fajnie pracuje dostając się do szczelin.

Awatar użytkownika
radex

Re: Czy trzeba gruntować ściany przed ocieplaniem styropiane

Post autor: radex » 27 Paź 2016, o 09:09

Szefu pisze:@up no dokładnie - jak używasz kleju z wora, a dodatkowo ściana jest zabrudzona, nierówna, to lepiej polecieć gruntem. Ale jeśli używasz pianokleju, to IMO nie ma potrzeby gruntowania, bo on sam na początku fajnie pracuje dostając się do szczelin.
Super, że nie trzeba gruntować. Możesz napisać, jaki pianoklej stosowałeś?

Awatar użytkownika
Szefu

Re: Czy trzeba gruntować ściany przed ocieplaniem styropiane

Post autor: Szefu » 28 Paź 2016, o 09:13

radex pisze:Super, że nie trzeba gruntować. Możesz napisać, jaki pianoklej stosowałeś?
U siebie robiłem pianoklejem od Tytana 60 sekund, spokojnie spełni twoje oczekiwania, ja sie nie zawiodłem.

lolek
Posty: 29
Rejestracja: 18 Maj 2013, o 14:00

Re: Czy trzeba gruntować ściany przed ocieplaniem styropianem

Post autor: lolek » 19 Lis 2018, o 19:01

Najważniejszy jest podkład przed robieniem tynku.

A z tych wszystkich warstw poza styropianem to właśnie tynk jest najważniejszy.

Jak chcesz mieć przyzwoicie zrobiony, to nie zaniedbuj właśnie wykańczania fasady.
Dobry tynk np. Foveo Tech zda egzamin, ale też musi zostać starannie nakładany.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość