Jaki typ dachu?

Więźba dachowa, Pokrycia dachowe, Obróbki blacharskie, Rynny, Kominy i inne z tym związane tematy.
Regulamin forum
Artykuły eksperckie - dachy - zobacz firmy budowlane z kategorii: Budownictwo
sylwia.zabska
Posty: 3
Rejestracja: 1 Kwi 2016, o 14:44

Jaki typ dachu?

Post autor: sylwia.zabska » 15 Kwi 2016, o 12:46

Jaki dach jest lepszy dwuspadowy czy czterospadowy? Który jest tańszy i bardziej ekonomiczny? Budowa którego poddasza jest tańsza? Które rozwiązanie wybrać?

google adsense
Google
 

Awatar użytkownika
koti

Re: Jaki typ dachu?

Post autor: koti » 10 Cze 2016, o 23:14

Tańsza jest budowa dachu dwuspadowego, najlepiej z połacią o sporym kącie nachylenia (ok. 30%). Przy niższym nachyleniu poleca się robić pełne deskowanie, które jest dość kosztowne. Przy większym spadzie problem szczelności pokrycia jest mniejszy, bo dachówki leżą w bardziej "bezpiecznej" płaszczyźnie, wystarczy więc zastosować membranę dachową i to rozwiązuje problem. U mnie na dachu o spadzie 28% krycie wstępne jest zrobione membraną dachową Koramic (trzywarstwową) i nie zdarzyły mi się jeszcze przecieki do izolacji dachowej, nie mam nawet dużej wilgotności na poddaszu.

Ferazdrtys
Posty: 1
Rejestracja: 22 Lip 2016, o 08:42

Re: Jaki typ dachu?

Post autor: Ferazdrtys » 22 Lip 2016, o 08:43

No dwuspadowy to taki standard ja bym nawet w niego poszedł bo nawet fajnie wygląda i można jeszcze mieć strych czyli dobrą suszarnie.
___________________
bieżniki na stół sklep internetowy

Adaś11
Posty: 19
Rejestracja: 1 Wrz 2016, o 18:57

Re: Jaki typ dachu?

Post autor: Adaś11 » 20 Wrz 2016, o 17:15

Jednak przy izolacji szliśmy w bardziej klasyczny sposób. Co do pokrycia dachowego na pewno dachówka sprawdza się najlepiej ze względu na długą trwałość, wytrzymałość i piękny styl. Cena nie jest wcale duzą przeszkodzą, ze względu na trwające Jesienne Dachobranie 2016 do 30 października

Maniekk1
Posty: 23
Rejestracja: 3 Wrz 2016, o 19:18

Re: Jaki typ dachu?

Post autor: Maniekk1 » 22 Paź 2016, o 14:30

Tylko Dachobranie 2016 już się powoli kończy 8 dni zostało i trzeba będzie na nie poczekać kolejny rok :)

Adaś11
Posty: 19
Rejestracja: 1 Wrz 2016, o 18:57

Re: Jaki typ dachu?

Post autor: Adaś11 » 30 Paź 2016, o 09:54

Niestety było sporo czasu na wybór. Myślę, że jedna z lepszych promocji w tym roku 14 modeli dachówek w tym 10 ceramiki w szerokiej gamie kolorów.

Awatar użytkownika
kotwworku

Re: Jaki typ dachu?

Post autor: kotwworku » 1 Lis 2016, o 21:22

Kto to widział kupować materiały budowlane z promocji? To nie są serki wiejskie! :D Kupuje się jak najlepszy materiał w posiadanym budżecie, a nie to co akurat "rzucili" do składu w dobrej cenie... My się zdecydowaliśmy na dachówki marki Koramic nie dlatego, że były tanie (bo nie były) tylko dlatego, że zostały nam polecone przez kier buda i dekarza.

Maniekk1
Posty: 23
Rejestracja: 3 Wrz 2016, o 19:18

Re: Jaki typ dachu?

Post autor: Maniekk1 » 11 Lis 2016, o 09:48

Hahah No ja nie wiem, czy lepiej przepłacać za produkt w takiej samej jakości albo nawet niższej niż skorzystać z obniżki ceny na większość modeli danego producenta, a nie ostatki jak próbujesz pisać ... Niestety, ale nie każdego stać, żeby kupować sobie dachówki kiedy im się podoba, lecz właśnie czekają na promocję od producentów najwyższej klasy jak Braas i jak widać tylko on jest w stanie w taki sposób wyjść do klienta.

Florian312
Posty: 18
Rejestracja: 5 Wrz 2016, o 16:01

Re: Jaki typ dachu?

Post autor: Florian312 » 20 Lis 2016, o 21:09

Każdy woli zaoszczędzić pieniądze na materiale bo wiadomo jak duże koszty są przy budowie domu jak można mieć nadal świetną jakość jednego z najlepszych producentów dachówek ceramicznych i cementowych w kraju. Można za to wziąć ich certyfikowanego dekarza, który jak nikt zna się na dachówkach Braas

Awatar użytkownika
oreo

Re: Jaki typ dachu?

Post autor: oreo » 16 Gru 2016, o 16:39

Ściema. Nie ma takiej sytuacji, żeby dekarz nie skończył swojej roboty. Nie skończy - nie dostanie kasy. Poza tym sama robota dekarska to dość szybki temat - dobra ekipa ogarnia to w niewiele ponad tydzień czasu. Tak było przynajmniej w moim przypadku (dachówki mam ceramiczne, Orea 9)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości