MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Rozmawiaj o czym chcesz o polityce, rozrywce, forum o sobie itd.
Regulamin forum
Sponsorem forum budowa jest Portal branży budowlanej oraz narzędzie Uwaga awaria
Sławka i Maciej
Posty: 2
Rejestracja: 18 Lut 2015, o 19:50

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Sławka i Maciej » 23 Mar 2015, o 21:07

Wiele razy słyszałem od znajomych którzy budowali dom z poddaszem lub piętrem, że oddzielenie poziomów domu małą klatką schodową, małymi schodami izoluje od siebie rodzinę na górze i dole powoduje zamknięcie przestrzeni i jego znaczący podział. Mieszkamy w dwurodzinnym domu i wiemy jaki jest skutek podziału pięter. Nie chcemy tego więc powstał pomysł otwarcia przestrzeni czyli antresola która oprócz łączenia poziomów budynku spełnia jeszcze jedną rolę mianowicie umożliwia doskonałą wymianę ciepła i ogólnie powietrza w domu. kominek na parterze ogrzeje cały dom bez żadnych DGP czy innych cudów techniki które brudzą lub komplikują konstrukcję ogrzewania. Będąc na parterze zawsze można mieć kontakt głosowy z dzieckiem lub innym członkiem rodziny będącym na górze. Centrum życia mieszkańców domu ma być świetnie oświetlony oknami - dziennym światłem, przestrzenny salon z perspektywą bez klaustrofobicznych sufitów na 2,4m i ścian które włażą w twarz jak w bloku z płyty i każą oglądać się z bliska bo największa odległość między nimi to 4m. Poddasze to tylko sypialnie gdzie nie jest potrzebna wielka przestrzeń a świeżość powietrza ma zapewnić wentylacja mechaniczna. Taką mamy właśnie wizję domu który chcemy zbudować. Jeżeli ktoś realizuje projekt Jeżyna na swój sposób nie ma w tym nic godnego krytyki, każdy przecież inaczej widzi świat, każdy potrzebuje czegoś innego ponad fizjologiczne potrzeby. Nasza wizyta na forum nie miała być dla nikogo wizytą trzygłowej kozy dziwadła ale pokazaniem swojego sposobu na projekt Jeżyna. Może jednak dla kogoś będzie ona inspiracją albo alternatywą, może choć jej fragment lub skrawek. Raz jeszcze wszystkich pozdrawiamy i wspieramy w boju z własną budową. PS. Wasze zdjęcia i opisy budowy pozwalają odzyskać siły kiedy na drodze staje kolejny urząd, pozwolenie czy ograniczony umysłowo murarz. Dzięki za to.

google adsense
Google
 

Katarzyna
Posty: 17
Rejestracja: 13 Mar 2015, o 11:14

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Katarzyna » 24 Mar 2015, o 11:58

Mamy dwóch synów i z pewnością gdy podrosną będą woleli mieć trochę własnej przestrzeni, a niżeli ciągły kontakt z rodzicami. Ale każdy ma inne upodobania :-) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
KasiaR

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: KasiaR » 24 Mar 2015, o 19:27

Forum, na którym piszemy służy do wymiany zdań na temat projektu Jeżyna, tego co nam się podoba a co lepiej uniknąć gdy sami będziemy wreszcie budować. Dlatego uważam, że nasze opinie nie powinno odbierać się jako krytykę tylko po prostu każdy szuka najlepszego rozwiązania dla siebie i swojej rodziny i ma prawo się nimi właśnie na tej stronie podzielić. Zresztą tak naprawdę to dopiero jeśli pomieszkamy kilka lat w domu możemy stwierdzić co jest dobre a co złe.
Pozdrawiam

asia i przemo
Posty: 23
Rejestracja: 20 Mar 2014, o 15:13

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: asia i przemo » 2 Kwi 2015, o 12:28

witajcie

jak tam budowa u was?

my po świętach mamy montowane okna

mam pytanie jakie robicie tynki???? myśleliście już o tym???

a i jak robicie ta skrytkę pod schodami ???? jak macie zdjęcia to pokarzcie wasze rozwiązanie

Mirek
Posty: 100
Rejestracja: 11 Paź 2013, o 19:31
Kontaktowanie:

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Mirek » 3 Kwi 2015, o 21:04

Do mnie mają wejść tynkarze po świętach koło 20stego. Tynki zwykłe z agregatu

Awatar użytkownika
asia

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: asia » 7 Kwi 2015, o 15:33

a można wiedzieć ile wyjdą takie tynki???

ja sie pytałam znajomomu i mi wyliczył ale gipsowe (po znajomości ) za naszą chatkę 25tys netto.....wydaje mi sie dużo więc pytam dla porównania

Katarzyna
Posty: 17
Rejestracja: 13 Mar 2015, o 11:14

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Katarzyna » 20 Kwi 2015, o 14:34

Witajcie! Mam pytanie. Okno w kuchni jaki wymiar ma u Was? Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
asia

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: asia » 21 Kwi 2015, o 12:18

witaj

nie pamiętam wymiarów bym musiał zmierzyć, ale kojarzy mi sie że ok szerokość troche zmniejszyliśmy a wysokość ok 120 cm tak jak w projekcie bo mi sie podoba jak jest parapet nad oknem ( firma co robiła okna od razu o to zapytali jak ma być parapet )
też sie nad tym, zastanawialiśmy bo tylko okno w kuchi i w kotłowni mają inne wymiary


jesteście na etapie okien a gdzie zdjęcia z budowy???

Katarzyna
Posty: 17
Rejestracja: 13 Mar 2015, o 11:14

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: Katarzyna » 22 Kwi 2015, o 10:38

My dopiero stawiamy mury i zastanawiamy się nad zmniejszeniem szerokości z 220 na 180, bo chcę okno dzielone na dwie równe części i podobają mi się szprosy. Dlatego tak się podpytuję :) Na zdjęcia jeszcze czas. Foty niech wrzucają Ci co mają czym się pochwalić. ;) No i Mirek obiecał film :roll:

Mirek i Dzejo85 - jakie wymiary ma u Was okno w kuchni?

dzejo85
Posty: 17
Rejestracja: 9 Wrz 2014, o 14:10

Re: MT Jeżyna - buduje, zdjęcia, rozwiązania,

Post autor: dzejo85 » 22 Kwi 2015, o 22:10

W kuchni mamy 2170 x 1285 (dzielone na pół - stały słupek) do tego na każde ze skrzydeł niezależna roleta elektryczna plus moskitier

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości