Pellet - plusy i minusy?

Mieszkamy w takim klimacie że dobre i ekonomiczne ogrzewanie Twojego domu to podstawa
Regulamin forum
W tym miejscu pojawi się link do Twoich usług lub produktów - Hydraulik - zobacz artykuły z tematyki: Ogrzewanie domu
Awatar użytkownika
Ignacy

Pellet - plusy i minusy?

Post autor: Ignacy » 15 Gru 2013, o 16:09

Zamierzam zainstalować ogrzewanie domu na pellet. Słyszałem że są rożne rodzaje tego opalu . Proszę o opinie na ten temat .Oraz ktory jest najlepszy w Waszym odczuciu.

google adsense
Google
 

Awatar użytkownika
Maksym

Re: Pellet - plusy i minusy?

Post autor: Maksym » 19 Gru 2013, o 22:01

Pellet jest robiony a raczej z prasowany z odpadów (trocin) drewnianych , łusek pestek np. słonecznika. Robią tez z odpadów meblowych . Aby osiągnąć odpowiednia temperaturę w ogrzewanych pomieszczeniach należy spalać dobrej jakości pellet . Wysokokaloryczny o małej zawartości domieszek szkodliwych. W moim odczuciu takim jest pellet ze Stelmetu . Sprawdziłem go w swoim domu.

Awatar użytkownika
Paweł Nowak

Re: Pellet - plusy i minusy?

Post autor: Paweł Nowak » 28 Gru 2013, o 09:53

Tak, pellet to paliwo z biomasy. Ale najlepiej do tego korzystać ze sprawdzonych firm, które używają do ich produkcji tylko trocin z drzew. Ja od 2 lat mam w domu taką instalację i w poprzednim sezonie ogrzewałem pelletem z lokalnego składu i strasznie dużo go zużywałem. Okazało się, że były to najzwyklejsze odpadki a nie prawdziwy pellet. Trochę poszukałem w internecie i teraz opalam u siebie pelletem Lava ze Stelmetu (powstaje wyłącznie z trocin drzew iglastych). I koszty zdecydowanie spadły. Jednak człowiek uczy się na błędach.

Awatar użytkownika
Mikrus

Re: Pellet - plusy i minusy?

Post autor: Mikrus » 8 Sty 2014, o 19:16

Opalam dom pelletem i nie narzekam. Oczywiście z doświadczenia zdobytego w trakcie kilku zim wiem że należy kupować pellet dobrej jakości o wysokiej kaloryczności . Dla mnie takie parametry spełnia pellet ze Stelmetu.

Awatar użytkownika
Bohhdan

Re: Pellet - plusy i minusy?

Post autor: Bohhdan » 9 Sty 2014, o 12:19

Pellet tak jak węgiel jest różny i zależy z czego jest zrobiony. Najlepiej sprawdzić i wybrać odpowiedni do pieca. U mnie najlepiej sprawdził się pellet ze Stelmetu . Jest wysokokaloryczny i spala się bardzo dobrze niemal że w całości . Jest bez domieszek co wpływa na czystość komina .

Awatar użytkownika
Kowalsky

Re: Pellet - plusy i minusy?

Post autor: Kowalsky » 9 Sty 2014, o 23:29

A możecie jaki jest średni koszt ogrzewania za sezon grzewczy? Ile zużywacie pelletu?

Awatar użytkownika
hydrofor

Re: Pellet - plusy i minusy?

Post autor: hydrofor » 11 Sty 2014, o 15:55

O, dzięki za linka! Czym się różnią te 2 pellety Stelmetu, tylko kalorycznością?

Awatar użytkownika
Kowalsky

Re: Pellet - plusy i minusy?

Post autor: Kowalsky » 13 Sty 2014, o 21:59

Dzięki bardzo za pomoc, przejrzałem stronkę i mniej więcej przeliczyłem sobie koszt ogrzewania. Ale interesuje mnie też doświadczenie kogoś kto pali u siebie pelletem w domu.

Awatar użytkownika
nowy

Re: Pellet - plusy i minusy?

Post autor: nowy » 26 Sty 2014, o 11:16

palenie pelletem jest idealnym rozwiązaniem a co do kosztów to zależy od kilku czynników .

marcina
Posty: 9
Rejestracja: 2 Wrz 2013, o 18:12
Lokalizacja: barwinek

Re: Pellet - plusy i minusy?

Post autor: marcina » 29 Sty 2014, o 10:46

ogolnie jest w miare tanio

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości