Ogrzewanie gazem czy miałem?

Mieszkamy w takim klimacie że dobre i ekonomiczne ogrzewanie Twojego domu to podstawa
Regulamin forum
W tym miejscu pojawi się link do Twoich usług lub produktów - Hydraulik - zobacz artykuły z tematyki: Ogrzewanie domu
Mirek
Posty: 100
Rejestracja: 11 Paź 2013, o 19:31
Kontaktowanie:

Ogrzewanie gazem czy miałem?

Post autor: Mirek » 2 Gru 2013, o 00:39

To ile się płaci za miał to wiem, mamy mieszkanie z rodzicami około 150m2 i wydajemy około 2tyś zł na miał, nie liczę drzewa, kurzu, i robocizny....

Teraz buduje swój dom i myślę nad ogrzewaniem gazowym, jak myślicie jaki to będzie wydatek roczny? Mieszkanie ma 140m2

google adsense
Google
 

Awatar użytkownika
Krzysiek

Re: Ogrzewanie gazem czy miałem?

Post autor: Krzysiek » 19 Gru 2013, o 22:20

Ogrzewałem dom gazem 130m2 na sezon jeśli chcesz mieć 20 stopni to 3000 zl masz wyjęte z kieszeni I koszty rosną 2 razy w roku . Dlatego zmieniłem ogrzewanie na pellet. Jest lepszy od miału ,ponieważ nie ma bałaganu, kurzu ,pyłu, . Nawet popioły nie ma . Spalam dobrej jakości wysokokaloryczny pellet ze Stelmetu OLIMP z tony opału jest tylko ok 2 kg popiołu i to bez siarczanów więc wysypuje go na ogródek .

Awatar użytkownika
Marianos

Re: Ogrzewanie gazem czy miałem?

Post autor: Marianos » 21 Sty 2014, o 03:59

Witam,
Dwa lata temu używałem ekogroszku , jeszcze wcześniej węgla i tak naprawdę, koszty które ponosiłem w tamtych latach były duże, ale wtedy wydawało mi się to normalne. Rok temu postanowiłem używać pellet firmy Stelmet, właśnie podobnie jak kolega wyżej za namową kolegi i teraz nie wyobrażam wrócić do poprzednich metod ogrzewania. Dużo oszczędziłem ale i mam mniej problemów z kurzem i tym specyficznym zapach, który był zawsze w piwnicy gdzie mam piec. Polecam!

Awatar użytkownika
Danielski
Posty: 15
Rejestracja: 11 Wrz 2013, o 10:47

Re: Ogrzewanie gazem czy miałem?

Post autor: Danielski » 30 Kwi 2014, o 13:30

No tak to bedzie gdzies w granicach 3000 zł

JackJenny
Posty: 1
Rejestracja: 22 Kwi 2013, o 18:44

Re: Ogrzewanie gazem czy miałem?

Post autor: JackJenny » 26 Paź 2014, o 21:24

I jedno i drugie (pellet i ekogroszek) będą w granicach 3 tysięcy, nasz dom ma około 150 m2 Nie ma zmiłuj. No a gaz? My się baliśmy zainwestować w tego typu ogrzewanie ze względu na jego stale rosnące koszty. Podpowiedział nam nasz hydraulik właśnie paliwa stałe i kurcze, z biegiem lat uważam, że miał rację :) Dobrał nam instalację centralnego ogrzewania idealnie do naszych potrzeb i możliwości :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Onedrzej

Re: Ogrzewanie gazem czy miałem?

Post autor: Onedrzej » 12 Mar 2015, o 09:54

Projektowanie instalacji tego typu robią dość szybko w biurze Eran w Gliwicach na ul. ONZ, warto u nich podpytać o cenę. Indywidualne podejście, terminowa i rzetelna obsługa.

rolka2
Posty: 2
Rejestracja: 12 Mar 2015, o 23:17
Kontaktowanie:

Re: Ogrzewanie gazem czy miałem?

Post autor: rolka2 » 14 Mar 2015, o 01:20

Gaz, bez względu na zastosowany system ogrzewania, jest drogi ale wygodny w "użyciu". Jeżeli wysoko cenisz swoją, jak to nazwałeś, robociznę oraz porządek i wygodę i nie przerażają Cię trzykrotnie większe koszty w stosunku do tradycyjnego węgla to czemu nie? :)

Awatar użytkownika
Gość

Re: Ogrzewanie gazem czy miałem?

Post autor: Gość » 9 Maj 2015, o 17:49

rolka2 pisze:Gaz, bez względu na zastosowany system ogrzewania, jest drogi ale wygodny w "użyciu". Jeżeli wysoko cenisz swoją, jak to nazwałeś, robociznę oraz porządek i wygodę i nie przerażają Cię trzykrotnie większe koszty w stosunku do tradycyjnego węgla to czemu nie? :)
Ta robocizna przy nowoczesnych instalacjach na paliwa stałe nie jest taka znowu straszna. Czasy, gdy trzeba było co trzy godziny chodzić dosypać i przegarnąć już mijają. Podajniki, nawiew itp. znacznie ułatwiają nam życie. :)

Krawczykk
Posty: 1
Rejestracja: 27 Paź 2015, o 08:21

Re: Ogrzewanie gazem czy miałem?

Post autor: Krawczykk » 27 Paź 2015, o 08:23

Ja ogrzewam gazem i jestem bardzo zadowolony, jest dość wydajny do tego niska cena, a o to przecież chodzi, aby było dobrze i tanio, no i nie zabiera miejsca:P
____________________
profesjonalne tunele suszące

Awatar użytkownika
Online Expert

Re: Ogrzewanie gazem czy miałem?

Post autor: Online Expert » 27 Lis 2015, o 09:32

Witam,

Porównując roczne koszty eksploatacyjne wytwarzania energii cieplnej w budynku mieszkalnym, tańszym nośnikiem ciepła niż gaz ziemny jest węgiel. Jednak w porównaniu do kotła węglowego, kocioł gazowy jest praktycznie bezobsługowy. Eksploatacja kotła węglowego wymaga czynności związanych z jego czyszczeniem oraz napełnianiem zbiornika zasypowego. Konieczne jest także przeznaczenie dodatkowego pomieszczenia na cele przechowywania paliwa węglowego, którego koszty wybudowania również powinniśmy uwzględnić przy porównywaniu kosztów inwestycji.
Przy wyborze rodzaju ogrzewania należy pamiętać również, iż jest to inwestycja na wiele lat. Bezobsługowość rozwiązania w takim aspekcie ma kluczowe znaczenie.

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości