Gładź szpachlowa!!! POMOC!!!!

Tutaj znajdziesz informację o pracach takich jak: tynkowanie, murowanie ścian, wylewanie posadzek, stropy i inne
Regulamin forum
Artykuły eksperckie - Szamba w 2018 - Sponsor: Jakie szambo wybrać?
marta29
Posty: 1
Rejestracja: 27 Lut 2013, o 23:45

Gładź szpachlowa!!! POMOC!!!!

Post autor: marta29 » 27 Lut 2013, o 23:53

Witam!!!
Mam pytanie, proszę o pomoc
Zacznę od tego że jestem kobietą, więc mogę co nieco (sporo) nie wiedzieć.
Będę kładła gładź w pokoju, zerwałam tapety, ściany umyte mydłem (resztki tapety, starte szpachelką) i pytanie moje czy muszę teraz nałożyć grunt, czy mogę od razu gładź??? Będę nakładać Nidę bezpyłową.

google adsense
Google
 

Awatar użytkownika
Marcel

Re: Gładź szpachlowa!!! POMOC!!!!

Post autor: Marcel » 9 Kwi 2013, o 18:40

Powinnaś zagruntować... Ma to na celu ujednolicenie chłonności gruntu.
Jeśli powierzchnia jest bardzo nie równy najpierw jakimś gipsem powinna zagipsować większe szczeliny.

rozi
Posty: 3
Rejestracja: 15 Kwi 2013, o 10:59

Re: Gładź szpachlowa!!! POMOC!!!!

Post autor: rozi » 15 Kwi 2013, o 11:35

Ściany trzeba teraz pomalować gruntem i dopiero położyć gładź. Po położeniu gładzi trzeba uważać, aby bardzo się nie zaschła, ponieważ nie dasz rady jej później dotrzeć. Po docieraniu również należy pomalować ściany gładzią.

Wojtas111
Posty: 1
Rejestracja: 22 Kwi 2013, o 12:25
Kontaktowanie:

Re: Gładź szpachlowa!!! POMOC!!!!

Post autor: Wojtas111 » 22 Kwi 2013, o 12:38

Proponował bym skorzystanie z usług profesjonalistów, ze względu na możliwość łatwego "zatarcia" w niektórych miejscach. Przy dużej powierzchni jaką jest ściana bardzo łatwo pomylić się i w jednym miejscu zetrzeć mocniej, w drugim słabiej. Spowoduje to nierówności na ścianie, widoczne na przykład po zawieszeniu oświetlenia na ścianie.

lolek
Posty: 29
Rejestracja: 18 Maj 2013, o 14:00

Re: Gładź szpachlowa!!! POMOC!!!!

Post autor: lolek » 30 Paź 2018, o 21:41

Wątek stary, ale się dopiszę. W przypadku początkujących ważną sprawą jest też używanie dobrej jakości i plastycznych gładzi. Ze szpachlowych mogę polecić Acryl Putz ST10 - wybacza błędy, a przy tym daje się nią łatwo szlifować i przyjemna w nakładaniu.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość