Niezapalne płyty OSB / SF-B / Stop Fire

Wszystko z czego nasze gospodarstwo jest zbudowane
Regulamin forum
Reklama: Szamba ekologiczne - zobacz darmowe ogłoszenia z kategorii: materiały budowlane
koloryt
Posty: 6
Rejestracja: 22 Mar 2013, o 10:02

Niezapalne płyty OSB / SF-B / Stop Fire

Post autor: koloryt » 9 Kwi 2013, o 12:07

Technolodzy firmy Kronopol, chcąc sprostać wymaganiom oraz potrzebom rynku budowlanego w całej Europie opracowali oraz wprowadzili do produkcji niezapalne płyty OSB SF-B (stop fire), które zgodnie z przeprowadzonymi testami ogniowymi uzyskały klasyfikację ogniową B-s2, d0.

Te drewnopochodne płyty budowlane spełniają wszystkie wymagania materiałów konstrukcyjnych, jak i również wymagania w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Zatem z powodzeniem mogą być stosowane do konstrukcji szkieletowych od podłogi aż po dach. Są łatwe w obróbce i w montażu. Posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty, tak więc inwestorzy wykorzystując takie materiały mają pewność, że budynek jest prawidłowo zabezpieczony przed pożarem lub miejscowym zagrożeniem i nie będzie problemu z jego odbiorem.

Podstawowym kryterium dopuszczenia obiektu budowlanego do użytku jest zapewnienie w nim warunków bezpieczeństwa pożarowego, o czym świadczy zgodność wykonania budynku z podanymi w przepisach wymaganiami. Podstawowym aktem prawnym regulującym przepisy budowlane w zakresie bezpieczeństwa pożarowego jest Ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej, która była wielokrotnie nowelizowana, a jej aktualnie obowiązująca treść została zawarta w Dzienniku Ustaw z 2010 r.

Obowiązująca Ustawa kładzie szczególny nacisk na bezpieczeństwo w budynkach użyteczności publicznej, to jest w szkołach i przedszkolach, szpitalach i urzędach, halach sportowych i galeriach handlowych. W związku z tymi wymaganiami zmieniły się potrzeby na rynku budowlanym. Dlatego też pojawiły się niezapalne płyty SF-B, które zostały zaliczone do grupy materiałów NRO - nie rozprzestrzeniających ognia.

PAMIĘTAJMY !!!

Przy pożarze liczy się każda minuta! Im wolniej rozprzestrzenia się ogień, tym większe szanse będą miały służby pożarnicze do ewakuacji ludzi z niebezpiecznego miejsca.

google adsense
Google
 

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości