Zielony Dach

Więźba dachowa, Pokrycia dachowe, Obróbki blacharskie, Rynny, Kominy i inne z tym związane tematy.
Regulamin forum
Artykuły eksperckie - dachy - zobacz firmy budowlane z kategorii: Budownictwo
Awatar użytkownika
Paweł

Zielony Dach

Post autor: Paweł » 1 Kwi 2013, o 23:50

Drodzy forumowicze,
Mam w planach wykonanie projektu zielonego dachu w ramach studiów Architektury Krajobrazu. I w tym temacie pojawia się problem związany z obliczeniami maksymalnego obciążenia jakie może dodatkowo przyjąć dach z nasadzeniami. I pytanie do was, gdzie mogę znaleźć ewentualne informacje odnoście obciążenia istniejącego i maksymalnego jakie przeniosą dach i ściany budynku (dodam, że projekt dotyczy budynku istniejącego), czy jednak muszę wykonać obliczania max nośności dachu (na których za cholerę się niestety nie znam, gdyż to działka studentów budownictwa).

google adsense
Google
 

Adaś11
Posty: 19
Rejestracja: 1 Wrz 2016, o 18:57

Re: Zielony Dach

Post autor: Adaś11 » 4 Paź 2016, o 02:11

Szczerze nie wydaje mi się, aby było to dobre rozwiązanie ze względu na duże koszty i jest to bardzo pracochłonne. Masz do 30 października Jesienne Dachobranie. Piękne dachówki w niższych cenach z gwarancją na 30 lat i szacowaną trwałością ok. 90-100lat. Czego potrzebować więcej.

Dawid313
Posty: 6
Rejestracja: 23 Wrz 2016, o 08:55

Re: Zielony Dach

Post autor: Dawid313 » 6 Paź 2016, o 18:55

Raczej średnio dużo pracy, drogie, ciężkie w utrzymaniu. A Trawkę ładnie możesz sobie zrobić w ogrodzie i tam dbać to bardziej do strefy miejskiej jak biurowce, bloki. Ja mam piękną dachówkę Turmalin od Braas. Podwójny zamek boczny, wzmocniony stelaż i przepiękna linia.

Maniekk1
Posty: 23
Rejestracja: 3 Wrz 2016, o 19:18

Re: Zielony Dach

Post autor: Maniekk1 » 11 Lis 2016, o 09:58

Dawid313 ma kompletną rację. Ja akurat bym w ogóle wykluczył to rozwiązanie. Dla mnie od dachówki ceramicznej nie ma lepszego pokrycia. Efekt wizualny jaki tworzy Smaragd w glazurze czy Turmalin jest niepowtarzalny i nie do podrobienia.

Beklitros
Posty: 1
Rejestracja: 14 Gru 2016, o 08:57

Re: Zielony Dach

Post autor: Beklitros » 28 Gru 2016, o 00:45

Ja sobie kupiłem dachówki zielone i do kremowego domu pasują idealne wiec fajna opcja takie coś jeśli chodzi o wygląd to robi robote.

Adaś11
Posty: 19
Rejestracja: 1 Wrz 2016, o 18:57

Re: Zielony Dach

Post autor: Adaś11 » 29 Gru 2016, o 19:13

Jest coś takiego jak zielone dachówki czy chodzi o blachę ? Ja wolałem jednak stonowany kolor czyli szary, czarny, grafitowy. W Braas zadbali o to aby w prawie wszystkich dachówkach była duża paleta barw do wyboru.

witon
Posty: 1
Rejestracja: 19 Mar 2017, o 18:41

Re: Zielony Dach

Post autor: witon » 21 Mar 2017, o 16:47

O jestem ciekawa rozwiązania... ;) czy chodzi o takie coś jak w Katowicach?

Adriej89
Posty: 5
Rejestracja: 19 Maj 2017, o 09:53

Re: Zielony Dach

Post autor: Adriej89 » 19 Maj 2017, o 10:29

Zielony dach to niekonwencjonalne rozwiąznie lepiej stawiać na dachówki, które są sprawdzone i mają długoletnią gwarancjê.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości