Odwodnienie - Sąsiad mnie zalewa

Tutaj dowiedz się więcej o kanalizacji i odwodnieniach, nowoczesne rozwiązania oczyszczalnie, zbiorniki bezodpływowe, drenaż i inne roboty ziemne - zadaj pytanie, otrzymasz odpowiedź eksperta.
Regulamin forum
Zobacz firmy budowlane z kategorii: materiały budowlane - sponsor: Wywóz szamba oraz firma Szamba betonowe - cała Polska
Awatar użytkownika
joztocz

Odwodnienie - Sąsiad mnie zalewa

Post autor: joztocz » 8 Lip 2013, o 13:50

:( Mamy z sąsiadem działki na spadzie. ponad 20 lat temu postawiłam tam ogrodzenie i wszystko było dobrze do momentu wykopania przez mojego sąsiada rowu/szeroki na około 60-70cm. a głęboki na70-80cm. wzdłuż murka ogrodzenia. Wybudowałam dom a sąsiad przy ogrodzeniu naszym wstawił bramę na pilota pogłębiając rów w którym gromadzi się straszna ilość wody. Mało tego to jeszcze podkopał się w kilku miejscach pod murek mojego ogrodzenia / murek ma około 40cm. w spód/ wsypał tam kamienie i spuścił tę wodę do mojego ogrodu. Dom mój jest w odległości 6 m. od ogrodzenia. Mam zdewastowaną działkę, sadzonki pogniły ale najgorsze to to, że mam wodę w domu, zawilgocone ściany, w piwnicy woda stoi i schody do piwnicy są mokre / zawsze tak jest po ulewach/ Mam zrobiony drenaż opasowy całego domu i zabezpieczone fundamenty ale woda stoi tak długo że podchodzi jakoś pod dom.
CO MAM ZROBIć W TEJ SYTUACJI? Jestem starszą osobą a sąsiad młodym człowiekiem - nie liczy się ze mną, więc na nic są moje prośby, śmieje mi się w nos i tyle.
pozdrawiam serdecznie :( .

google adsense
Google
 

bielbetbb
Posty: 1
Rejestracja: 2 Wrz 2013, o 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:

Re: odwodnienie

Post autor: bielbetbb » 8 Paź 2013, o 09:08

Z tego co wiem to takie zachowanie raczej jest karane. Zgromadź odpowiednią dokumentację i oddaj sprawę do prawnika. Nic innego nie wymyślisz. No chyba, że chcesz puścić wodę dalej na działkę kolejnego sąsiada, ale nie ryzykowalbym

Awatar użytkownika
Piotr77
Posty: 11
Rejestracja: 18 Lip 2014, o 14:26

Re: odwodnienie

Post autor: Piotr77 » 21 Lip 2014, o 13:25

Autorze, jak sprawa potoczyła się dalej?

Pan Majster
Administrator
Posty: 54
Rejestracja: 8 Wrz 2011, o 14:18
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: odwodnienie

Post autor: Pan Majster » 15 Sie 2014, o 07:12

Zgłoś to do gminy, że sąsiad Cię zalewa, czasem wystarczy pismo, wizyta SM lub coś w tym rodzaju.

Mirek z ABC
Posty: 2
Rejestracja: 27 Sty 2017, o 09:07
Kontaktowanie:

Re: odwodnienie

Post autor: Mirek z ABC » 27 Sty 2017, o 09:25

Udaj się do gminy - wyślą pismo do sąsiada postraszą kontrolą i może coś to da, a jak dalej to nic nie da, to może napisz na forum ale dla prawników, tutaj jak widzisz prędzej Ci wcisną pompę budowlańcy niż co innego.

Nieesia25
Posty: 2
Rejestracja: 18 Wrz 2017, o 22:03

Re: Odwodnienie - Sąsiad mnie zalewa

Post autor: Nieesia25 » 18 Wrz 2017, o 22:05

Domki obok mnie mają ten sam problem gdy jest duża ulewa. Piwnice są zawsze zalane.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości